swipe

Traukite nuotrauką, kad pamatytumėte kitą

Kodėl stringa / lėtėja „Wi-Fi“ ryšys ir kaip to išvengti?

  • Belaidį interneto („Wi-Fi“) ryšio signalą gali blokuoti fizinės kliūtys: blokinės ar medinės sienos, baldai, kiti objektai. Atkreipkite dėmesį – kuo daugiau kliūčių tarp „Wi-Fi“ prieigos taško ir naudojamo įrenginio, tuo silpnesnis gali būti ryšio signalas.
  • Ryšio trikdžių gali kilti tuomet, jei juo neleistinai naudojasi pašaliniai. Todėl pirmas darbas prisijungus prie maršruto parinktuvo turėtų būti slaptažodžio pakeitimas. Rekomenduojama, kad jis būtų unikalus, sudarytas iš kuo daugiau skirtingų simbolių (raidės, skaičiai, kiti ženklai).
  • Ryšys gali strigti dėl didelio naudotojų skaičiaus ar kaimynystėje esančių maršruto parinktuvų įtakos. Rekomenduojame išjungti / įjungti savo maršruto parinktuvą, kad šis naudotų laisvesnį kanalą.
  • Siekiant užtikrinti sklandų ryšį, svarbu ir tai, kokioje vietoje įrengtas „Wi-Fi“ maršruto parinktuvas. Jis neturėtų būti labai arti prie lauko sienos, didelių metalinių objektų, stovėti ant žemės ar uždaroje spintelėje.
  • Atkreipkite dėmesį į tai, kokį tinklo adapterį naudoja Jūsų įrenginys. Didžiausią greitį garantuoja 802.11ac protokolas, veikiantis iškart dviem dažniais ir realiomis sąlygomis pasiekiantis iki kelių šimtų Mb/s greitį.
  • Trikdžių gali sukelti ir pasenusi belaidžio adapterio tvarkyklės (angl. driver) programinė įranga. Kad taip nenutiktų, naudokite naujausią programinės įrangos versiją ir laikykitės gamintojų reglamentų. 
  • Kartais interneto greičio lėtėjimą lemia naudojamos failų parsisiuntimo programos (P2P), kurios gali išnaudoti visą interneto srautą. Kad taip nenutiktų, apribokite failų parsisiuntimo greitį.
  • Trikdžių gali sudaryti ir Jūsų namuose esanti buitinė technika (mikrobangų krosnelė, radijo telefonai, apsaugos davikliai ir kt.), jei ji veikia 2,4 GHz „Wi-Fi“ diapazone. Tokiu atveju naudokite maršruto parinktuvą, veikiantį 5 GHz dažnių diapazone ir taip pagerinkite ryšio signalą.