Socialinių tinklų naudotojai raginami saugotis kibernetinių nusikaltėlių

Publikuota: 2016 m. sausio 15 d. penktadienis

„Kaspersky Lab“ apklausa-viktorina parodė, kad beveik trečdalis (30 proc.) socialinių tinklų naudotojų realiuoju laiku dalijasi savo pranešimais, prisijungimo informacija ir kita asmenine informacija ne tik su savo draugais, bet ir su visais tuo metu esančiais internete. Tai atveria duris kibernetinių nusikaltėlių išpuoliams, nes vartotojai vis dar nežino, kiek jų asmeninė informacija gali būti platinama šiais kanalais.

Nors daugiau nei trys ketvirtadaliai (78 proc.) interneto naudotojų turi socialinės žiniasklaidos paskyrų, viktorina parodė, kad jiems vis dar labai trūksta žinių. Vienas iš dešimties (9 proc.) viktorinos respondentų mano, kad nepažįstami žmonės negali pamatyti jų puslapių ir pranešimų, kurie atveria kelią jų asmeninei informacijai patekti į blogas rankas ar net būti panaudotai nusikaltėlių vykdomiems tapatybės vagystėms ir finansiniams sukčiavimams.

Tyrimas parodė, kad vartotojai rizikuoja papildydami draugų sąrašą. Taip 12 proc. respondentų papildo draugų sąrašą nepažįstamais žmonėmis. Trečdalis (31 proc.) vartotojų taip pat papildo draugų sąrašą nepažįstamais žmonėmis, jei pastarieji turi su jais bendrų draugų, nors tai atveria kelią didesniam nepažįstamųjų skaičiui, net reklamos agentams ir kibernetiniams nusikaltėliams. Kalbant apie pasitikėjimą savo draugais, ketvirtadalis (26 proc.) apklaustųjų nedvejodami paspaustų draugų el. paštu atsiųstą nuorodą, nė neklausdami, kas tai yra, ir neatsižvelgdami į galimybę, kad siuntėjo sąskaita gali būti nulaužta.

„Socialinių tinklų naudotojai žaidžia pavojingą žaidimą, nesusimąsto apie kibernetinį saugumą ir iš esmės svetimiems žmonėms suteikia lengvą prieigą prie asmeninių duomenų ir informacijos. Socialinės žiniasklaidos paskyros, kuriose apstu asmeninės informacijos – nuo gimtadienių iki adresų ir atostogų planų, – kibernetiniams nusikaltėliams suteikia galimybę panaudoti vertingą informaciją ar pavogti jūsų tapatybę. Tai tampa dar paprasčiau, jei nusikaltėlius netyčia įtraukėte į savo draugų sąrašą“, – aiškina Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis saugumo ekspertas.

Kad jūsų socialiniuose tinkluose skelbiama informacija nesukeltų pavojaus, „Kaspersky Lab“ pataria būti budriems ir kruopščiai atsirinkti žmones, kuriais pasitikite ir įtraukiate į draugų sąrašus. Jei abejojate, nesutikite įtraukti nepažįstamojo į draugų sąrašą ir neatidarinėkite abejones keliančių nuorodų. Taip pat labai svarbu socialinių tinklų paskyrose nustatyti aukštą privatumo lygį, užtikrinti, kad sąraše yra tik tikri draugai, su kuriais dalijatės savo statuso atnaujinimais.

Programinė saugumo įranga leidžia nuo interneto grėsmių apsaugoti jūsų skaitmeninį gyvenimą, privatumą ir tapatybę. Norėdami daugiau sužinoti apie „Kaspersky Lab“ privatiems naudotojams skirtų saugumo produktų suteikiamas galimybes, apsilankykite: http://www.kaspersky.com/home-security.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »