„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 2 d. trečiadienis

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą  „No More Ransom initiative“. Šiandien šiame projekte – daugiau nei 100 partnerių, tarp jų ir Lietuvos policija, nes pranešimai apie prieš įmones, vyriausybes ir asmenis visame pasaulyje nukreiptus išpuolius vis dar dominuoja kasdienėse naujienose.

Išpirkos reikalaujančių virusų grėsmė didėja. Ji auga nuo 2012 metų, kai nusikaltėliai pastebėjo, kad lengva įgyvendinti išpuolius ir gauti pelno. Rizika toliau didėjo, darėsi labiau slapta ir destruktyvi. Be to, atakos vis dažniau nukreipiamos ne į privačius asmenis, o į įmones, nes galimas už išpuolį gauti pelnas yra daug didesnis.

Gegužės mėnesio viduryje galingi „WannaCry“ išpuoliai per keletą dienų sutrikdė daugiau nei 300 tūkst. verslo įmonių 150 000 šalių darbą ir paveikė jų kritinę infrastruktūrą. Kai kurios organizacijos vis dar stengiasi atsigauti ir po birželio 27 d. „ExPetya“ išpuolių.

Bendras naudotojų, kurie susidūrė su išpirkos reikalaujančiais virusais, skaičius nuo 2016 m. iki 2017 m. kovo mėn. padidėjo 11,4 proc. Palyginti su ankstesniais 12 mėnesių, naudotojų skaičius visame pasaulyje išaugo nuo 2 315 931 iki 2 581 026 .

Pirmieji „No More Ransom“ metai skaičiais

Šiuo metu svetainėje yra 54 iššifravimo įrankiai, kuriuos tiekia 9 partneriai ir kurie apima 104 rūšis. Iki šiol šiomis priemonėmis pavyko iššifruoti daugiau nei 28 000 įrenginių, o elektroninėje erdvėje veikiantys nusikaltėliai neteko 8 milijonų eurų išpirkos.

Portale yra daugiau nei 1,3 mln. unikalių lankytojų. Vien tik gegužės 14 dieną „WannaCry“ krizės metu svetainėje lankėsi 150 000 žmonių.

„No More Ransom“ platforma dabar yra prieinama 26 kalbomis. Neseniai portalas papildytas informacija bulgarų, kinų, čekų, graikų, vengrų, indoneziečių, malajiečių, norvegų, rumunų, švedų, tamilų ir tajų kalbomis.

Projekte dabar dirba 109 partneriai. Neseniai prisijungė šios privataus kapitalo bendrovės: „Abelssoft“, „Ascora GmbH“, „Barclays“, „Bitsight“, Bournemouth University (BU), CERT.BE, „Claranet“, „CSA Singapore“, „ESTSecurity“, „Fortinet“, „Global Forum on Cyber Expertise“ (GFCE), „InterWorks“, IPA, KISA (Korean Internet & Security Agency), TWCERT/CC, LLC, University of Porto ir „vpnMentor“.. Prie jo taip pat prisijungė keturios naujos teisėsaugos agentūros iš Čekijos Respublikos, Graikijos, Honkongo ir Irano.

„No More Ransom“ iniciatyvos sėkmė yra bendra sėkmė, kurios negalima pasiekti vien teisėsaugos ar privataus verslo srityje. Sujungdami jėgas, mes sustipriname savo sugebėjimą pasipriešinti nusikaltėliams ir sumažinti žmonėms, įmonėms bei ypatingos svarbos infrastruktūros objektams daromą žalą.

Nėra geresnės apsaugos už prevenciją

Teisėsaugos institucijos visame pasaulyje, glaudžiai bendradarbiaudamos su privačiais partneriais, atlieka tyrimus dėl išpirkos reikalaujančių nusikaltėlių ir infrastruktūros. Tačiau prevencija yra neabejotinai geresnė priemonė nei padarinių šalinimas. Interneto naudotojai pirmiausia turi vengti tapti auka.

Naujausių prevencijos patarimų rasite  www.nomoreransom.org. Jei tapote auka, svarbu nemokėti išpirkos ir pranešti apie incidentą policijai.

Šaltinis: Kaspersky Lab
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »