„Kaspersky Lab“ išleido saugią specializuotą operacinę sistemą

Publikuota: 2017 m. vasario 21 d. antradienis

„Kaspersky Lab“ išleido specializuotą operacinę sistemą „KasperskyOS“, skirtą įterptinėms sistemoms su griežtais kibernetinio saugumo reikalavimais. Skelbiama, kad sistema žymiai sumažina nenumatyto funkcionalumo galimybes ir kartu kibernetinių išpuolių grėsmę.

Geriausi „Kaspersky Lab“ talentai šį sprendimą kūrė 15 metų. Pagrindinės į operacinę sistemą įdiegtos funkcijos pritaikytos telekomunikacijų ir automobilių pramonei, taip pat ypatingos svarbos infrastruktūros objektams. „KasperskyOS“ kuria saugią projektuojamą aplinką vis dažniau puolamoms įterptinėms sistemoms ir daiktų interneto prietaisams.

Šiuolaikiniame prie interneto prijungtame pasaulyje, kuriame vartotojai pasitelkia vis daugiau daiktų interneto prietaisų, naudojamų kritinėse infrastruktūrose ir kontroliuojančių daugelį mūsų kasdienio gyvenimo aspektų, stipraus saugumo poreikis yra didesnis nei bet kada. Šią problemą galima išspręsti sukūrus sistemą modulių principu, naudojant nedidelius komponentus, realizuojančius standartizuotas naudotojo sąsajas.

Tokia saugios sistemos architektūra leidžia perkelti į įvairias platformas ir pritaikyti gana nedidelį kiekį programinio kodo, išsaugant viršutinio lygio modulius pakartotinai naudoti. „KasperskyOS“ skirta konkrečioms pramonės šakoms, ir tai sprendžia ne tik saugumo klausimus, bet ir organizacines bei verslo problemas, susijusias su saugios aplinkos įterptinėms sistemoms kūrimu.

„Kaspersky Lab“ ateities technologijų vadovas ir saugumo vyriausiasis architektas Andrejus Duchvalovas (Andrey Doukhvalov) pasakoja, kad  „KasperskyOS“ idėja kilo prieš 15 metų, kai maža ekspertų komanda aptarė būdą, kaip sustabdyti nelegalų funkcionalumą. Tolesni tyrimai parodė, kad tokį sprendimą labai sunku įgyvendinti įprastų, bendrosios paskirties operacinių sistemų aplinkoje. „Norėdami išspręsti šią problemą, nutarėme sukurti savo OS, kuri veiktų pagal visuotinai priimtas saugumo plėtros taisykles ir turėtų daugybę unikalių savybių. Ji ne tik saugi, bet ir lengvai leidžia įdiegti programas, kurioms labiausiai reikia apsaugos“, – teigia jis.

 „Mes šią OS pradėjome kurti, kai virusai buvo rimčiausia kibernetinio saugumo problema – tik vėliau pradėti rengti sudėtingi išpuoliai prieš pramonių sistemas, ir kiekvienas mūsų gyvenimo aspektas buvo visiškai priklausomas nuo kompiuterinių sistemų. Tuomet „saugumo be ribų“ sąvoka buvo tikrai ne pati svarbiausia augančios IT minios darbotvarkėje, – pasakoja „Kaspersky Lab“ gen. direktorius Eugenijus Kasperskis (Eugene Kaspersky). – Mes iš pat pradžių supratome, kad savo operacinės sistemos kūrimas – didžiulis iššūkis, projektas, reikalaujantis didelių išteklių daugelį metų, kol galės būti parduodamas. Šiandien matome aiškų poreikį stiprinti kritinės infrastruktūros saugumą telekomunikacijų ir finansų pramonėje, taip pat naudotojų ir daiktų interneto prietaisų“.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha