Interneto svetainės išsiaiškins robotus nepastebimai

Publikuota: 2017 m. kovo 14 d. antradienis

„Google“ paskelbė patobulinusi identifikacijos mechanizmą „reCAPTCHA“, gebantį skirti tikrus interneto naudotojus  nuo interneto robotų. Patobulinti rizikos analizės algoritmai  ir naudojamos dirbtinio intelekto technologijos leido patikrą atlikti bemaž nepastebimai.  

Sistema „CAPTCHA“ įdiegta daugelyje interneto svetainių, siekiant apsisaugoti nuo automatizuotų atakų ir  reklaminių laiškų. Dažniausiai patikrinimui naudojamas tekstas su neryškiomis, išplaukusiomis raidėmis, kurių negalėtų atpažinti robotas. Tokias raides netgi ir žmonės dažnai atpažįsta ne iš pirmo karto.

Naujoji sistemos versija „reCAPTCHA“ išvaduos nuo būtinybės įrašyti simbolius ar spręsti aritmetinius uždavinius. Patobulintas mechanizmas veikia žmogui neįtariant. Jei interneto naudotojo elgsena sistemai pasirodo įtartina, jam parodomas užrašas „Aš nesu robotas“ ir paprašoma padėti varnelę.

Šaltinis: news.day.az
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »