Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Publikuota: 2017 m. gegužės 17 d. trečiadienis

Pranešama, kad viruso „WanaCrypt0r 2.0“ („WannaCry“) kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. Apie tai skelbiama „Motherboard“.

Nauja viruso versija gali apeiti domeną iuqerfsodp9ifjaposdfjhgosurijfaewrwergwea.com, kurį anksčiau užregistravo saugumo specialistas, kad virusas nebegalėtų užkrėsti kompiuterių.

Nuo gegužės 12 d. pradėjusi plisti viruso ataka paveikė daugiau nei 150 tūkst. viso pasaulio kompiuterių. Lietuvoje užregistruoti nuo jo nukentėję 105 adresatai. Tarp nukentėjusiųjų nėra valstybinės reikšmės objektų nei itin svarbių sistemų. Apsaugos specialistai rekomenduoja būti budriems: neatidaryti nežinomų nuorodų internete ir įtartinų failų, gautų el. paštu, taip pat naudoti patikimą antivirusinę programą, laiku ją atnaujinti ir daryti atsargines duomenų kopijas, kad reikalui esant būtų galima atkurti prarastus failus.Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »