Brandūs naudotojai atsargūs internete, bet mažiau žino apie pavojus

Publikuota: 2016 m. sausio 21 d. ketvirtadienis

Kalbant apie saugumą internete, 45 metų ir vyresni naudotojai gerokai atsargiau dalijasi informacija nei jaunesni interneto naudotojai, tačiau jiems trūksta žinių atpažinti sukčius ar neišvengiamas grėsmes. Remiantis naujausiu „Kaspersky Lab“ naudotojų nuomonės tyrimu, 24 metų ir jaunesni naudotojai labiau linkę internete atskleisti asmeninę informaciją ir mažiau rūpinasi apsauga, bet išmano galimas grėsmes ir lengviau jas atpažįsta.

Tyrimas nustatė, kad jaunesni žmonės laisviau dalijasi asmeniniais duomenimis internete. 83 proc. jų dalijasi privačiomis žinutėmis, o vyresni nei 45 metų naudotojai – tik 53 proc. Jauni žmonės tris kartus labiau linkę bent kartą pasidalyti intymiu turiniu internete – 23 proc. palyginti su 7 proc.

Abi amžiaus grupės vienodai neatsargūs dėl slaptažodžių. Maždaug 40 proc. prisipažįsta turintys mažiau slaptažodžių nei paskyrų internete, maždaug pusė juos laiko nesaugiai, pavyzdžiui, užsirašo ant popieriaus lapelių ar užrašų knygelėse.

Jaunoji karta yra nekantri, kai kalbama apie programinės įrangos diegimą ir failų atsisiuntimą. 26 proc. sako praleidžiantys sutarčių terminus ir sąlygas, kai įdiegia programinę įrangą. Tai galėtų reikšti, kad jie nežino, kokiais duomenimis suteikiama prieiga, kokių papildomų programų jie galėjo įdiegti ar kaip galėjo pasikeisti jų operacinės sistemos nustatymai. 12 proc. vyresnių naudotojų tiesiog ignoruoja smulkų šriftą. Jaunesni žmonės taip pat pasižymi mažesniu atsargumu siunčiantis failus, vienas iš trijų (31 proc.) siunčiasi failus iš skirtingų šaltinių, palyginti su taip besielgiančių 10 proc. brandesnių naudotojų.

Vienas iš keturių (24 proc.) jaunesnių naudotojų išjungtų saugumo sprendimus, jei šie bandytų užkirsti kelią diegiant programinę įrangą; iš vyresnio amžiaus respondentų taip pasielgtų tik 13 proc.

Tačiau remiantis „Kaspersky Lab“ moksliniu tyrimu, jaunesni žmonės lengviau atpažįsta kenkėjiškas programas, kai susiduria su potencialiomis grėsmėmis. Paprašyti atsisiųsti dainą iš keturių šaltinių, vienas iš trijų jaunų žmonių (30 proc.) pasirinko pavojingiausią exe failą, palyginti su beveik puse (42 proc.) vyresnių naudotojų. Saugų wma variantą pasirinko tik vienas iš penkių vyresnių naudotojų ir 29 proc. jaunesnių.

Tad nenuostabu, kad internete laisvesni jaunesni žmonės dažniau tampa kenkėjiškų programų aukomis. 2015 m. 57 proc. jaunesnių naudotojų tapo išpuolių aukomis, palyginti su 34 proc. vyresnio amžiaus naudotojų. Dėl patirties apie interneto pavojus stokos vyresnio amžiaus kenkėjiškų programų aukos buvo labiau linkusios prisipažinti, kad nesuprato, kaip buvo užkrėsti: 17 proc., palyginti su tik 10 proc. jaunesnių naudotojų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“ (1)

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »