1 800 kibernetinių atakų per minutę – kaip apsisaugoti

Publikuota: 2012 m. gegužės 8 d. antradienis

Naršant internetą, naudotojų tyko 108 035 kibernetinės atakos per valandą, arba 1 800 per minutę. Iš viso kibernetinėms atakoms nusikaltėliai 2011 metais panaudojo 4 073 646 domenus.

„Kasperskio laboratorijos“ ekspertai, išanalizavę daugiausia kenksmingų nuorodų turinčius resursus, išsiaiškino, jog pavojingiausi – pramogų portalai (31 proc. kenksmingų nuorodų). Antroje vietoje atsirado paieškos sistemos (22 proc.). Ketvirtoje ir penktoje vietose atsidūrė suaugusiesiems skirtos svetainės ir reklaminiai portalai.

Minėtos kompanijos atstovų teigimu, nusikaltėliai aktyviai naudoja įvairius legalius portalus, kuriuose platina savo kenksmingas nuorodas. Tam jie net sukuria specialius puslapius socialiniuose tinkluose, platina brukalus per asmeninius pranešimus ir aktyviai komentuoja populiarius vaizdo klipus, nuotraukas bei įrašus įtraukdami į komentarus ir savo nuorodas.

Specialistų teigimu, laikantis pagrindinių saugumo internete taisyklių galima gerokai sumažinti susidūrimų su žalingomis programomis riziką: neatidarinėti nežinomų siuntėjų nuorodų, įvedant asmeninius duomenis visuomet patikrinti siuntėjo adreso autentiškumą naršyklėje, naudoti tik licencijuotą programinę įrangą.

 

Šaltinis: hardnsoft.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“ (1)

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »