Tarptautinio forumo akiratyje – mokslo ir verslo bendradarbiavimas

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 23 d. trečiadienis

Rugsėjo 24–25 d. Vilniuje ir Kaune vyks forumas „Developing Talents for Innovation-based Economies” („Talentų ugdymas inovacijomis grįstai ekonomikai“), kurio pagrindinė tema – verslo ir mokslo bendradarbiavimas. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), kaip šio renginio partneris, orientuosis į mokslo žinių pavertimą ekonomiškai naudingu produktu ir moderuos pranešimus tema „Turning Knowledge into Economic Sustainability“.

Nors apie verslo ir mokslo partnerystę pastaruoju metu kalbama itin dažnai, VGTU Mokslo prorektoriaus prof. habil. dr. Antano Čenio nuomone, šioje srityje pakanka nesusikalbėjimo tarp įvairių šio proceso dalyvių. „Nors universitetai yra teoriškai skatinami bendradarbiauti su verslu, praktikoje tokios aukštųjų mokyklų pastangos yra ne visada pakankamai įvertinamos – universitetų pasiekimai vis dar daugiau matuojami atsižvelgiant į akademinius ir „tikrojo“ mokslo rezultatus, o reali visuomenei ir šalies ekonomikai sukuriama vertė pastebima anaiptol ne visada “, – sako VGTU Mokslo prorektorius, atkreipdamas dėmesį į problemas, kurias reikia analizuoti forumo diskusijų metu.

Forumą organizuoja Europos Komisija (EK) kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK). Jame dalyvaus „Mobile Angels“ kompanijos įkūrėjas Sergey Cymbal, ES Regionų komiteto prezidentas Markkusas Markkulas, VGTU tarptautinių ryšių prorektorė Asta Radzevičienė, VGTU Mokslo prorektorius Antanas Čenys, „Investuok Lietuvoje“ Investicinės aplinkos ekspertas Arūnas Mark, vyriausioji Čalmerso technologijų universiteto (Švedija) prezidento patarėja profesorė Karin Markides ir daugelis kitų.

Mokslo ir verslo institucijų dėmesys bei gausus abiejų sričių atstovų dalyvių skaičius rodo bendradarbiavimo temos aktualumą, reikšmę ir poreikį šią praktiką plėtoti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »

Siekdama spartinti inovacijas „Visa“ atveria savo platformą startuoliams

Rugsėjo 25-27 dienomis finansinių technologijų kūrėjai yra kviečiami dalyvauti renginyje „Hack the Money“. skaityti »