Robotikos entuziastai gręžiasi į gyvūnijos pasaulį

Publikuota: 2017 m. vasario 7 d. antradienis

Robotikos ir tyrimų varžybos FIRST® LEGO League (FLL) kviečia į pirmąsias regionines varžybas jau vasario 11 dieną. Pasaulyje šiose varžybose dalyvauja daugiau nei 255 tūkstančiai 9-16 metų jaunuolių. Šiais metais Lietuvoje varžybos dalyvaus daugiau nei 50 komandų.

Regioninės varžybos skirtos pasitikrinti savo pasiruošimą, jaudulį ir gerai pasirodyti nacionalinio turo metu. Šių metų tema „Gyvūnai sąjungininkai“ kviečia tirti realaus pasaulio problemas su kuriomis susiduria bendraudami gyvūnai ir žmonės. Šių mokomųjų varžybų tikslas – ankstyvame amžiuje įkvėpti jaunus žmones gilintis į STEAM sritis (mokslas, technologijos, inžinerija, menas, matematika).

Šių metų regioninės varžybos vyks penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Kasmet kintanti tema visad sukuria ryšį tarp technologijų ir šiandienos aktualijų. „Gyvūnų sąjungininkų“ temoje komandos kviečiamos ieškoti pačių įvairiausių pagalbos ryšių tarp žmonių ir gyvūnų. Jaunuoliai dalyvauja trijose rungtyse: vertybių išbandymo, tiriamajame projekte ir robotų lauko žaidime. Pastaroji užduotis labiausiai įtraukia dalyvauti, kadangi robotų lauko žaidime kuriamas robotas, kuris turi pereiti užduočių kupiną lauką. Šiais metais visos užduotys susijusios su gyvūnijos tematika: reikia saugiai pergabenti ryklį, pašerti beždžionę, surinkti išmatų pavyzdžius, surinkti medų iš avilio ir kitos.

Pasitikrinusios jėgas regioninėse varžybose visos komandos yra laukiamos nacionaliniame ture, kuris įvyks kovo 24 dieną. Jų laimėtojas įgis teisę atstovauti Lietuvą Europos čempionate, kuris šiemet vyks Orhuse, Danijoje.

FLL varžybos yra renginio „Robotiada 2017“ dalis, kurią organizuoja VšĮ „Robotikos akademija“.

Renginiai vyks vasario 11 d. :

Vilniuje - X planet (Ozo g. 18, Vilnius) (registracija 10:00, pradžia 11:00)

Kaune - VDU daugiafunkcis mokslinis centras (Putvinskio g. 23, Kaunas) (registracija 9:00, pradžia 10:00)

Klaipėdoje - Moksleivių saviraiškos centre (Smiltelės g.22-1, Klaipėda) (registracija 9:00, pradžia 10:00)

Šiauliuose - Jaunųjų technikų centre (Gumbinės g. 18, Šiauliai) (registracija 10:00, pradžia 11:00)

Panevėžyje - KTU technologijų ir verslo fakultete (Nemuno g. 33, Panevėžys) (registracija 13:00, pradžia 14:00)


Laukiame Jūsų visų atvykstant!

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Lietuvis robotų kūrėjas: nustokite sprogdinti saldainius telefonuose ir pradėkite kurti

Kristijonas Vasiliauskas politikos mokslus iškeitė į robotiką, nes, anot jo, robotus suprasti kur kas lengviau nei žmones. Šiuo metu 23 m. vilnietis yra „Robotikos akademijos“ bendraįkūrėjas, besistengiantis įrodyti visiems, kad programavimas, robotai ir kompiuteriai nėra tik ypa... skaityti »