Naujoje parodoje MOKYKLA – ateities mokyklos vizija

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Ar galima mokymąsi paversti džiaugsmingu naujų žinių atradimu, o standartinę mokyklos dėžutę regėti kaip kūrybišką aplinką, skatinančią vaiką augti ir tobulėti? Apie tai ir kalbės naujoji paroda MOKYKLA, kurią lapkričio 4–6 dienomis organizuoja Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO kartu su partneriais – LR švietimo ir mokslo ministerija bei Ugdymo plėtotės centru.

Pasak LITEXPO direktoriaus pavaduotojos Kristinos Pladienės, tai pirmoji tokios tematikos paroda Lietuvos rinkoje, kuri skirta visai švietimo bendruomenei – ugdymo įstaigų steigėjams, mokyklų administracijai, vadovams, mokytojams, taip pat ir mokiniams, jų tėvams, mokyklų savivaldų institucijų atstovams.

„Lankytojai čia ras kitokią mokyklą, kurioje ugdomos kuriančios ir mąstančios asmenybės, kurioje skatinama bendradarbiauti, kurioje naudojamas platus spektras įvairių priemonių – nuo pieštukų iki novatoriškiausių technologijų, nuo elektroninio dienyno iki informacinių sistemų. Kartu jie ras ir kitokį parodos formatą – dalis parodos veiks kaip interaktyvi ekspozicija, kurioje įmonės savo naujienas demontruos per realų veiksmą. Taigi, į parodą atėję mokytojai ir vaikai ras kūrybišką erdvę ir galės išbandyti kaip praktiškai veikia tokia mokykla“, – sako LITEXPO direktoriaus pavaduotoja.

Parodos salėje bus įrengti ne tik ekspoziciniai stendai, bet ir keturios interaktyvios klasės, kuriose kasdien vyks improvizuotos pamokos – gamtos, geografijos, biologijos, gimtosios ir užsienio kalbų, muzikos, dailės, istorijos, fizikos, matematikos ir kitų disciplinų. Mokytojai čia galės išbandyti mikroskopus su skaitmeninėmis kameromis, planšetinius kompiuterius, interaktyvias lentas, Nova5000 kompiuterines šiuolaikinių gamtos mokslų laboratorijas, susipažinti su robotų, iPod Touch delninukų galimybėmis mokymuisi ir bendravimui. Čia bus galima kurti virtualius minčių žemėlapius, istorijas, komiksus, laikraščius, naudojantis Microsoft Research programa Songsmith išbandyti savo muzikinius gebėjimus ir pabandyti sukurti dainą. Čia veiks ir fotografijos laboratorijos, kuriose bus mokoma kaip koreguoti kadrus kompiuterio pagalba, čia bus galima susipažinti su įvairiomis freskų kūrimo technikomis, geometrinių mandalų piešimu, lipdymo ypatumais ir kt. Čia mokytojai galės ir patys mokytis bei ugdyti savo kompetenciją. Jiems bus pristatyti trys projektai, kviečiantys biologijos, chemijos ir fizikos mokytojus įgyti dar ir gamtos tyrėjų bei kitas kompetencijas.

Ekspoziciniuose stenduose taip pat bus demonstruojamos įvairiausios mokymo ir mokymosi priemonės, įranga ir baldai, informacinės sistemos mokykloms, sporto, laboratorijų, kalbų mokymo, specialaus ugdymo priemonės ir naujausios mokymo metodikos. Čia su lankytojais bendraus specialistai, kurie ne tik atsakys į visus rūpimus klausimus, bet bus pasirengę kaskart pademonstruoti pristatomų naujienų galimybes, leis jas išbandyti ir įvertinti patiems.

Visas tris parodos dienas konferencijų salėse vyks naujausių mokymo metodikų pristatymai, susitikimai su žymiais užsienio bei Lietuvos švietimo sistemos darbuotojais, edukacinių filmų peržiūros, diskusijos, seminarai švietimui aktualiomis temomis. Planuojama, jog parodos metu lankytojai bus pakviesti į per šimtą trisdešimt renginių, kuriuos organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, jai pavaldus Ugdymo plėtotės centras ir kitos institucijos, nevyriausybinės organizacijos, gerąja patirtimi dalysis ir patys pedagogai.

Edukacinių renginių spektras labai platus, todėl žinių ir patirties pasisems ne tik mokytojai, bet ir mokiniai, jų tėvai, visi besidomintys švietimu. Į parodą atvyksta nemažai lektorių ir svečių iš užsienio: savo gerąja patirtimi ir įžvalgomis dalysis Ilja Laurs (mobiliųjų žaidimų ir programų tinklapio „GetJar“ vadovas); mokslininkė, pedagogė iš Vokietijos Fee Czisch (knygos „Vaikai gali daugiau“ autorė); APPLE atstovas iš Didžiosios Britanijos Julian Coultas (pristatys „iPad“ panaudojimo galimybes), Suomijos EduCluster Finland Ltd atstovai (pristatys pasaulyje garsią Suomijos švietimo sistemą bei galimybes pasisemti patirties iš jų ir mums). Taip pat sulauksime lektorių iš Latvijos, Briuselio (European Schoolnet agentūros) ir kitų šalių.

Edukacinių renginių metu lankytojai galės susipažinti ir su netradicinės pedagogikos kryptimis, kurios tampa vis populiaresnės Lietuvoje. Sužinosime, kuo ypatinga yra Valdorfo, Montessori, Suzuki pedagogikos.

Vyks ir įdomios diskusijos, kurias organizuoja VŠĮ „Gimnazistai“. Lapkričio 4 dieną, penktadienį, numatyta atvira mokytojų, mokyklų vadovų bei įvairių sričių ekspertų diskusija aktualiausiais švietimo politikos klausimais: nuo pradingusio kūrybiškumo paieškų iki atradimų bendraujant su mokinių tėvais. Lapkričio 6 dieną – diskusija su mokiniais tema „Kontrolinis mokyklai“.

Konferencijų salėse vyks nemažai neformaliojo ugdymo, finansinio raštingumo, verslumo, ekologijos ir kitokių renginių. Taip pat rengiamos edukacinių, mokslinių filmų („Ateities laboratorijos“, „Mokytis niekada nevėlu“, „Samangyviai“, „Mikroskopai“ ir kt.) peržiūros.

Naujoji paroda MOKYKLA vyks lapkričio 4–6 dienomis LITEXPO rekonstruotoje 4–oje salėje ir užims apie 3000 kv. m. plotą. Renginiai organizuojami ne tik ekspozicijų salėje, bet ir konferencijų salėse 3.2, 5.3, 5.5.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »

Siekdama spartinti inovacijas „Visa“ atveria savo platformą startuoliams

Rugsėjo 25-27 dienomis finansinių technologijų kūrėjai yra kviečiami dalyvauti renginyje „Hack the Money“. skaityti »