Europos bankų priežiūros vadovė su LB atstovais Vilniuje aptars naujus iššūkius bankų sistemai

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 22 d. pirmadienis

Rugpjūčio 22 d. dviejų dienų vizitą mūsų šalyje pradedanti Europos Centrinio Banko (ECB) Priežiūros valdybos pirmininkė Danielė Nui (Danièle Nouy) lankysis Lietuvos banke ir aptars ECB ir Lietuvos banko bendradarbiavimą vykdant bankų priežiūrą ir naujausius Europos bankų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatus, taip pat apžvelgs artimiausius iššūkius Europos ir šalies bankų sistemai.

„Žemų palūkanų aplinka, auganti konkurencija finansų sektoriuje, bendrų priežiūros taisyklių laikymosi užtikrinimas visose euro zonos šalyse yra tie iššūkiai, prie kurių bankai, siekdami stabilios veiklos, turi prisitaikyti pirmiausia“, – sako Ingrida Šimonytė, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja, atstovaujanti Lietuvos bankui ECB Priežiūros valdyboje.

I. Šimonytė pabrėžia, kad „mūsų finansų sektoriaus būklė yra gera, o neseniai paskelbti bankų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatai patvirtino, kad didžiausius šalies bankus valdantys užsienio bankai turi pakankamą kapitalo atsargą galimiems šokams atremti. Vis dėlto aplinkybės ir iškylantys nauji iššūkiai reikalauja ypatingo budrumo, todėl bendradarbiaudami su ECB siekiame užtikrinti aukščiausių priežiūros standartų įgyvendinimą“.

„Mūsų pareiga – užtikrinti euro zonos bankų finansinį atsparumą ir patikimumą, kad mūsų piliečiai ir verslas galėtų nedvejodami imti investicijoms reikalingą kreditą. Kad kartu pasiektume šį tikslą, Europos priežiūros institucijos, įskaitant mūsų kolegas iš Lietuvos banko, dalijasi savo patirtimi ir teikia paramą. Dėkoju jiems už sunkų darbą ir pasiaukojimą“, – sako Danielė Nui.

D. Nui vizito Lietuvoje metu taip pat numato susitikti su Lietuvos bankų asociacijos ir komercinių bankų atstovais.

ECB Priežiūros valdybos pirmininkė Lietuvoje vieši antrą kartą. Pirmasis oficialus jos vizitas mūsų šalyje įvyko 2015 m. pradžioje, kai Lietuva tapo bankų sąjungos nare ir įsitraukė į naująją Europos bankų priežiūros sistemą – Bendrą priežiūros mechanizmą (BPM).

BPM sudaro ECB ir euro zonos nacionalinės priežiūros institucijos. ECB valdančiosios tarybos ir ECB Priežiūros valdybos posėdžiuose bei įvairiose ECB darbo grupėse Lietuvos banko atstovai kartu su kitų šalių nacionaliniais centriniais bankais priima sprendimus dėl priežiūros priemonių ir standartų pagal tarptautines normas ir geriausią praktiką taikymo euro zonoje, sprendžia kitus aktualius bankų priežiūros klausimus.

Trijų didžiausių Lietuvos bankų – AB SEB banko, „Swedbank“, AB, ir AB DNB banko – tiesioginę priežiūrą atlieka ECB, kuris, vykdydamas kasdienes priežiūros funkcijas, pasikliauja Lietuvos banko tarnautojais, ištekliais ir patirtimi.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »

Siekdama spartinti inovacijas „Visa“ atveria savo platformą startuoliams

Rugsėjo 25-27 dienomis finansinių technologijų kūrėjai yra kviečiami dalyvauti renginyje „Hack the Money“. skaityti »