Didžiuosiuose Lietuvos miestuose – vėl nemokami seminarai apie asmeninių finansų valdymą

Publikuota: 2016 m. spalio 25 d. antradienis

Jau penktą rudenį iš eilės Lietuvos bankas kviečia šalies gyventojus į nemokamus seminarus apie atsakingą asmeninių finansų valdymą. Lapkritį ir gruodį trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – finansų ekspertai dalysis žiniomis, kaip efektyviai valdyti asmeninius finansus, ką svarbu žinoti skolinantis būstui įsigyti, kodėl savo pensija geriausia pasirūpinti pačiam, kaip reaguoti į naujausias finansines paslaugas: pasitikėti jomis ar jų bijoti.

„Jau tradiciniai tapę seminarai gyventojams – Lietuvos banko indėlis į visuomenės finansinį švietimą tikintis, kad įgytos žinios suteiks realios naudos ir padės priimti kiekvieno poreikius atitinkančius finansinius sprendimus. Tai ypač aktualu dabar, kai finansinės paslaugos vystosi žaibišku greičiu“, – sako Mindaugas Šalčius, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

Lietuvos banko rengiamuose seminaruose „Asmeninių finansų aritmetika: kur pridėti, kur atimti“ septyniomis auksinėmis asmeninių finansų valdymo taisyklėmis pasidalys „Swedbank“, AB, Finansų instituto vadovė Odeta Bložienė ir projektų vadovė Rasa Rambynaitė. Apie svarbiausius skolinimosi būstui įsigyti aspektus kalbės lektoriai Arnas Markevičius ir Žilvinas Butkevičius. Žiniomis apie Lietuvoje veikiančią pensijų sistemą ir ko galima iš jos tikėtis dalysis Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys ir UAB „DNB investicijų valdymas“ valdybos narė Loreta Načajienė.

Lietuvos banko valdybos nario patarėja Jekaterina Govina supažindins su naujomis finansinėmis paslaugomis ir su jomis susijusiomis galimybėmis bei rizika, o racionalaus investuotojo mitą mėgins paneigti UAB „Synergy Finance“ fondų valdytojas dr. Lukas Macijauskas. Jo disertacija šia tema buvo pripažinta geriausia humanitarinių ir socialinių mokslų disertacija, o autoriui įteiktas Prezidentės apdovanojimas.

Seminarų programa ir tvarka, kaip į juos registruotis, skelbiama Lietuvos banko finansinio švietimo interneto svetainėje „Pinigų bitė“.

Seminarai organizuojami vykdant Lietuvos banko finansinio švietimo programą, kurios tikslas – didinti šalies gyventojų finansinį raštingumą, skatinti domėtis asmeninių finansų valdymu ir priimti racionalius finansinius sprendimus.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »

Siekdama spartinti inovacijas „Visa“ atveria savo platformą startuoliams

Rugsėjo 25-27 dienomis finansinių technologijų kūrėjai yra kviečiami dalyvauti renginyje „Hack the Money“. skaityti »