Vilniuje vykusiuose „Open IPTV Forum“ renginiuose – dėmesys IP televizijos naujovėms ir perspektyvoms

Publikuota: 2012 m. kovo 13 d. antradienis

Š. m. kovo 6–9 dienomis Vilniuje vyko organizacijos „Open IPTV Forum“ (OIPF) renginiai. Juos drauge su OIPF organizavo įmonių grupė „Penki kontinentai“. OIPF – tai 2007 metais įkurta tarptautinė institucija, kurianti bendrus IPTV (angl. Internet Protocol Television) standartus, besirūpinanti IP televizijos plėtra bei jos populiarinimu. Organizacija vienija tokias rinkos milžines, kaip „Cisco“, „Motorola“, „Gemalto“, „Philips“, „Sun Microsystems“, ir kt.  

Kovo 6–8 dienomis uždaroje konferencijoje OIPF kompanijų narių („Sony“, „Philips“, „Huawei Technologies“, „Deutsche Telekom“ ir kt.) atstovai iš viso pasaulio diskutavo apie IPTV rinkos šiandieną, tendencijas, perspektyvas, aptarė bendrų IPTV standartų kūrimo bei diegimo klausimus. Išklausę ne vieną pranešimą bei aptarę daugybę temų, OIPF nariai dar kartą sutarė, jog televizijos ateitis – būtent IPTV, o bendrų standartų sukūrimas ir įdiegimas – vienas svarbiausių uždavinių. Neoficialioje konferencijos programoje svečiai turėjo galimybę pažinti Vilnių bei tradicinę lietuvių kultūrą.

Kovo 9 dieną „Penki kontinentai“ į simpoziumą diskutuoti apie IPTV šiandieną ir rytdieną pakvietė visus, besidominčius televizijos rinkos naujovėmis. Renginio dalyvius ir svečius pasveikino Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Eligijus Masiulius, akcentavęs, jog 2011 metų III ketvirtį daugiau nei 5 proc. išaugęs IPTV naudotojų skaičius įrodo, kad Lietuvos žiūrovai jau atrado ir toliau atranda IPTV, atveriančią daugybę papildomų galimybių įprasto televizoriaus ekrane.

Simpoziume savo produktus bei paslaugas pristatė ir „Penki kontinentai“ – įmonė, pirmoji Lietuvoje pradėjusi teikti IPTV paslaugas bei nuolat siūlanti naujų IP televizijos produktų, leidžiančių naudotojams dar plačiau išnaudoti visus IPTV privalumus. Beje, 2011 metais įmonių grupė „Penki kontinentai“ tapo organizacijos OIPF nare. Jau šiandien šios įmonės IPTV klientai TV ekrane naršo internetą, klausosi mėgstamos radijo stoties, gali susikurti asmeninį kanalų tinklelį, įsirašyti laidų vėlesnei peržiūrai, blokuoti norimus kanalus ir t. t. Tolimesniuose šios bendrovės planuose – IPTV platformų pritaikymas ir diegimas bankiniame, turizmo, medicinos, mažmeninės prekybos, švietimo sektoriuose.

Plačiau apie „Open IPTV Forum“ – www.oipf.com

Plačiau apie „Penkis kontinentus“ – www.5ci.lt

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudoja... skaityti »

„Penki kontinentai“ gavo „Žydinčio Vilnius“ apdovanojimą

Vilniaus savivaldybė antrus metus iš eilės skiria įmonių grupei „Penki kontinentai“ konkurso „Žydintis Vilnius“ apdovanojimą už gražiai puoselėjamą aplinką šalia grupės pastato. skaityti »

Bankų ateitis: klientus aptarnaujantys botai ir universalūs padalinių skyriai? (1)

Lietuvos bankinių technologijų įmonės BS/2 verslo vystymo vadovas Daniel Fukson teigia, kad finansų institucijos didesnį dėmesį galėtų skirti universaliems technologiniams sprendimams, gebantiems atstoti visą banko padalinį. skaityti »

Atsiskaityti už „Skynet“ paslaugas dar patogiau

Nuo rugsėjo mėnesio „Skynet“ klientai už teikiamas šviesolaidinio interneto ir išmaniosios TV paslaugas gali atsiskaityti dar keliais patogiais būdais. skaityti »

„Knygos per „Penki TV“ pradeda septintą sezoną

Septintus metus iš eilės kone vienintelė laida apie knygų pasaulį Lietuvoje „Knygos per „Penki TV“ nuo rugsėjo 12 d. savo žiūrovus kviečia prasmingai praleisti laiką su rašytojais, iliustratoriais, literatūrologais ir aplankyti svarbiausius literatūrinius renginius. skaityti »

„Skynet“ fiksuoja 1 Gb/s interneto planų augimą

Šviesolaidinio interneto „Skynet“ vartotojų, užsakančių 1 gigabito per sekundę interneto spartos planus, skaičius per penkerius metus augo eksponentiškai. skaityti »

„Service Desk.iQ“ sėkmingai įsitvirtino tarptautinėje rinkoje

„Penkių kontinentų“ grupei priklausančios įmonės BS/2 plėtojamo sprendimo „Service Desk.iQ“ privalumais įsitikino bankomatų tinklą prižiūrinčios ukrainiečių įmonės atstovai. skaityti »

Nuo rugsėjo nebeveiks „Akropolyje“ esantis „Skynet“ klientų aptarnavimo skyrius

Nuo rugsėjo 1 d. „Skynet“ klientų aptarnavimo skyrius, esantis „Akropolyje“, yra uždaromas. skaityti »

Už „Skynet“ paslaugas atsiskaityti galima ir per „Manogile.lt“

Nuo rugpjūčio 7 dienos „Skynet“ klientams siūlomas naujas atsiskaitymo būdas – savitarnos paslaugų svetainė „Manogile.lt“, kuris leis vienu paspaudimu apmokėti ne tik už komunalines paslaugas, bet ir „Skynet“ internetą bei išmaniąją televiziją. skaityti »

Šiuolaikiški bankomatai tampa draugiški akliesiems ir silpnaregiams (1)

Lietuvos aklieji ir silpnaregiai pageidautų, kad šalyje veikiantys bankai atsižvelgtų į jų poreikius ir į bankomatus įdiegtų technologinius sprendimus, kurie padėtų silpnaregiams savarankiškai naudotis bankomatais. skaityti »

Stebėkite „Eurobasket 2017“ varžybas HD formatu

Krepšinio aistruoliai, ar žinojote, kad „Eurobasket 2017“ varžybas galėsite stebėti HD formatu? Išmaniosios televizijos „Skynet“ žiūrovus kviečiame žiūrėti varžybas per kanalą „TV3 Krepšinis HD“. skaityti »