Kanadoje „Open IPTV Forum“ nariai diskutavo IPTV temomis

Publikuota: 2012 m. birželio 28 d. ketvirtadienis

 

Birželio 18–21 d. Monrealyje (Kanadoje) vyko organizacijos „Open IPTV Forum“ (OIPF) organizuota konferencija. OIPF – tai 2007 metais įkurta tarptautinė organizacija, kurianti bendrus IP televizijos (IPTV; angl. internet protocol television) standartus. Jos narėmis yra tokios rinkos gigantės, kaip „Ericsson“, „Cisco“, „Motorola“, „Panasonic“, „Samsung“, „Sony“, „Gemalto“, „Philips“, „Sun Microsystems“, ir kt. Surengtoje konferencijoje kartu su stambiausiais TV paslaugų ir produktų kūrėjais apie IPTV aktualijas diskutavo ir įmonių grupės „Penki kontinentai“, nuo 2011 metų esančios OIPF nare, atstovai.

Vienas iš konferencijoje nagrinėtų klausimų – tarptautinių ISO standartų diegimas. Po daugybės diskusijų ir svarstymų nuspręsta pradėti darbus, susijusius su minėtų standartų įregistravimu, nes tai leistų kompanijoms neprisirišti prie vieno gamintojo produkcijos (pavyzdžiui, grafinė vartotojo sąsaja ir tinklo įranga būtų skirtingų gamintojų ir pan.) bei lengviau plėsti paslaugų spektrą ir produktų funkcionalumą.

Dar viena svarbi tema, kuria diskutavo konferencijos dalyviai, – TV įrenginių ir paslaugų testavimas. Organizacijos OIPF nariai nusprendė įkurti testavimo centrą, kuriame būtų suteikiama galimybė išbandyti savo produktus ir paslaugas bei gauti vertingų rekomendacijų. Tikima, jog toks centras padės kompanijoms tobulinti savo produktus ir pasiūlyti klientams dar kokybiškesnių paslaugų.

„Penki kontinentai“ konferencijoje kvietė diskutuoti apie bankinių ir prekybos paslaugų platformos „IPTV Retail & Banking“ TV ekrane standartizavimą. Tai savotiškas banko filialas IPTV aplinkoje, kur klientas, naudodamasis patogia naujos kartos grafine sąsaja, turi galimybę TV ekrane lengvai administruoti savo sąskaitas ir atlikti įvairias banko operacijas. Visgi nors dauguma konferencijos dalyvių sutinka, jog tai viena perspektyviausių IPTV krypčių, prieš pasiūlant klientams panašių paslaugų reikia aptarti ir išspręsti dar nemažai kylančių klausimų.

Kitą organizacijos „Open IPTV Forum“ konferenciją planuojama rudenį surengti Tokijuje.

Plačiau apie OIPF >>>

Plačiau apie „Penkis kontinentus“ >>>

Daugiau su OIPF susijusių straipsnių ir vaizdo siužetų >>>

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha