Internetas bibliotekoje – lengvesnis kelias žinių link

Publikuota: 2014 m. lapkričio 5 d. trečiadienis

Sparti naujausių technologijų plėtra neaplenkia ir bibliotekų. Jose greta popierinės knygos randasi vis daugiau technologiškai pažangių priemonių. Daugumos bibliotekų lankytojai jau turi galimybę naudotis kompiuteriais ir interneto prieiga, pateikti norimo leidinio užsakymą internetu, dalyvauti virtualiose parodose su rašytojais, skaityti elektronines knygas ir pan.

19-oje Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos filialų veikia nemokama interneto „Skynet“ prieiga, kurią teikia įmonių grupė „Penki kontinentai“. Pirmasis „Skynet“ interneto „taškas“ ėmė veikti šios bibliotekos padalinyje Antakalnio mikrorajone. Čia 2000 metais buvo įkurta „Jaunimo zona“, turinti kompiuterių ir interneto prieigą.

Už bendradarbiavimo ir socialinės paramos projektus atsakinga „Penkių kontinentų“ atstovė Julija Usova sako, kad biblioteka šiandien nebėra vien ta vieta, kur ateinama pasiimti ar grąžinti knygą – bibliotekos tampa moderniais informacijos centrais, kurie neįsivaizduojami be šiuolaikinių technologijų. „Bibliotekų paslaugos, turint prieigą prie interneto, gerokai išsiplėtė. Lankytojams atsirado galimybė nemokamai gauti informaciją iš pasaulio informacijos šaltinių ir duomenų bazių, greitai rasti ir užsisakyti knygų iš bibliotekų katalogų. Be to, bibliotekų lankytojai, turėdami visą reikiamą literatūrą ir internetą, gali patogiai mokytis, skaityti periodinius leidinius ir pan.“, – teigia J. Usova.

Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos direktoriaus pavaduotojos Simonos Žilienės teigimu, internetas palengvina ir bibliotekininkų kasdienę veiklą. „Turint internetą, greičiau galima rasti reikiamą informaciją, ypač esančią elektroniniame kataloge. Be to, patogu informuoti skaitytojus apie bibliotekų darbą, įvairius renginius. Tai, kad skaitytojai patys internetu gali rasti, rezervuoti, užsisakyti norimą leidinį, taip pat palengvino bibliotekininkų darbą. Džiugina ir tas faktas, kad dalis Vilniaus gyventojų, kurie anksčiau retai lankėsi bibliotekose, dabar užsuka dažniau“, – sako S. Žilienė.

Anot J. Usovos, moderni biblioteka išlieka reikšmingu kultūros ir švietimo centru. „Bibliotekos modernėja, sparčiai kinta, bet jų vaidmuo visuomenėje išlieka svarbus. Tai vieta, kurioje galima ne tik rasti reikiamos informacijos, bet ir naudingai bei turiningai praleisti laisvalaikį, mokytis ir atrasti naujų dalykų, pažinti pasaulį. O internetas prisideda prie to suteikdamas galimybę kurti bibliotekoje atvirą informacijos erdvę, paremtą moderniomis technologijomis ir kokybiškomis paslaugomis“, – sako J. Usova.


„Penkių kontinentų“ atstovė Julija Usova

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ bendradarbiauja su bibliotekomis daugiau nei dešimtmetį: vykdo paramos akcijas, dovanoja rajonų bibliotekoms ir kitoms kultūros institucijoms kompiuterius, nuolat dalyvauja knygų dovanojimo akcijose ir remia bibliotekas naujausia literatūra. Ilgametė draugystė įmonę sieja ir su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, šių metų lapkritį mininčia 95 metų sukaktį. Be to, grupės valdomo TV kanalo „Penki TV“ kūrybinė grupė nuo 2005 m. ruošia reportažus ir informuoja visuomenę apie naujai pasirodžiusias knygas, jų pristatymus, bibliotekų teikiamas paslaugas bei naujus projektus.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudoja... skaityti »

„Penki kontinentai“ gavo „Žydinčio Vilnius“ apdovanojimą

Vilniaus savivaldybė antrus metus iš eilės skiria įmonių grupei „Penki kontinentai“ konkurso „Žydintis Vilnius“ apdovanojimą už gražiai puoselėjamą aplinką šalia grupės pastato. skaityti »

Bankų ateitis: klientus aptarnaujantys botai ir universalūs padalinių skyriai? (1)

Lietuvos bankinių technologijų įmonės BS/2 verslo vystymo vadovas Daniel Fukson teigia, kad finansų institucijos didesnį dėmesį galėtų skirti universaliems technologiniams sprendimams, gebantiems atstoti visą banko padalinį. skaityti »

Atsiskaityti už „Skynet“ paslaugas dar patogiau

Nuo rugsėjo mėnesio „Skynet“ klientai už teikiamas šviesolaidinio interneto ir išmaniosios TV paslaugas gali atsiskaityti dar keliais patogiais būdais. skaityti »

„Knygos per „Penki TV“ pradeda septintą sezoną

Septintus metus iš eilės kone vienintelė laida apie knygų pasaulį Lietuvoje „Knygos per „Penki TV“ nuo rugsėjo 12 d. savo žiūrovus kviečia prasmingai praleisti laiką su rašytojais, iliustratoriais, literatūrologais ir aplankyti svarbiausius literatūrinius renginius. skaityti »

„Skynet“ fiksuoja 1 Gb/s interneto planų augimą

Šviesolaidinio interneto „Skynet“ vartotojų, užsakančių 1 gigabito per sekundę interneto spartos planus, skaičius per penkerius metus augo eksponentiškai. skaityti »

„Service Desk.iQ“ sėkmingai įsitvirtino tarptautinėje rinkoje

„Penkių kontinentų“ grupei priklausančios įmonės BS/2 plėtojamo sprendimo „Service Desk.iQ“ privalumais įsitikino bankomatų tinklą prižiūrinčios ukrainiečių įmonės atstovai. skaityti »

Nuo rugsėjo nebeveiks „Akropolyje“ esantis „Skynet“ klientų aptarnavimo skyrius

Nuo rugsėjo 1 d. „Skynet“ klientų aptarnavimo skyrius, esantis „Akropolyje“, yra uždaromas. skaityti »

Už „Skynet“ paslaugas atsiskaityti galima ir per „Manogile.lt“

Nuo rugpjūčio 7 dienos „Skynet“ klientams siūlomas naujas atsiskaitymo būdas – savitarnos paslaugų svetainė „Manogile.lt“, kuris leis vienu paspaudimu apmokėti ne tik už komunalines paslaugas, bet ir „Skynet“ internetą bei išmaniąją televiziją. skaityti »

Šiuolaikiški bankomatai tampa draugiški akliesiems ir silpnaregiams (1)

Lietuvos aklieji ir silpnaregiai pageidautų, kad šalyje veikiantys bankai atsižvelgtų į jų poreikius ir į bankomatus įdiegtų technologinius sprendimus, kurie padėtų silpnaregiams savarankiškai naudotis bankomatais. skaityti »

Stebėkite „Eurobasket 2017“ varžybas HD formatu

Krepšinio aistruoliai, ar žinojote, kad „Eurobasket 2017“ varžybas galėsite stebėti HD formatu? Išmaniosios televizijos „Skynet“ žiūrovus kviečiame žiūrėti varžybas per kanalą „TV3 Krepšinis HD“. skaityti »