BS/2 talkins įgyvendinant Probacijos įstatymą

Publikuota: 2012 m. birželio 29 d. penktadienis

 

Liepos 1-ąją Lietuvoje įsigalioja Probacijos įstatymas, numatantis lygtinai nuteistų asmenų kontrolę elektroninėmis stebėjimo priemonėmis. Pareigūnų teigimu, vieno nuteistojo išlaikymas valstybei šiandien kainuoja apie 50 litų per dieną, o pritaikius modernią įrangą, kaina tesiektų apie 13 litų. Probacija yra sąlyginė alternatyva paskirtai laisvės atėmimo bausmei, kurios metu vykdoma probuojamojo priežiūra. Vadovaujantis įstatymu, lygtinai nuteistam asmeniui ar įtariamajam ant kojos būtų uždėta apyrankė, kurios judėjimas bus stebimas kompiuterio monitoriuje. Visgi elektroninės kontrolės prietaisas nuteistajam bus užsegamas teismo sprendimu ir tik pačiam asmeniui sutikus.

Seimui patvirtinus minėto įstatymo pataisas, buvo paskelbtas viešasis konkursas dėl elektroninės kontrolės prietaisų pirkimo. Teisingumo ministerija viešai pakvietė visus elektroninių apyrankių bei kitų modernių stebėjimo priemonių tiekėjus ir gamintojus pristatyti šios įrangos pritaikymo galimybes, naudojimo ypatumus.

Konkursą laimėjusi įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausanti bendrovė BS/2 pristato elektroninės stebėjimo įrangos gamintojos Didžiosios Britanijos kompanijos „Serco Geografix Ltd.“ elektroninę kontrolės apyrankę ir stebėjimo programinę įrangą. Tai įrenginiai, kuriuos galima pritaikyti pačiose įvairiausiose sferose, tad įrangos tiekėja ir platintoja Lietuvoje kompanija BS/2, daugiau nei 10 metų dirbanti saugos technologijų sprendimų srityje, čia įžvelgia didžiules verslo galimybes. Bendrovės siūlomas asmeninis identifikatorius (apyrankė) užsegamas labai paprastai, nenaudojant jokių įrankių. Jis labai lengvas ir nevaržo nuteistojo judesių, o pažangi įtaiso optinių skaidulų sistema leidžia lengvai pastebėti pasikėsinimą sugadinti įtaisą. Be to, apyrankė atspari vandeniui ir pasižymi ilga elementų veikimo trukme.

Nuteistojo asmens buvimo vieta kontroliuojama elektroninėmis stebėjimo priemonėmis. Stebėjimo modulis su laidinio telefono arba GSM ryšiu ir elektroninės kontrolės įrenginiai bus sujungti į centrą, iš kurio stebima, ar elektroninį prietaisą nešiojantis nuteistasis nepažeidžia skirtų apribojimų, ar nebandoma jį sugadinti. Programinė įranga, valdoma iš stebėjimo centro arba internetu, fiksuoja visus pranešimus. Su pažeidėju galima susisiekti telefonu, tad pareigūnams nebereikia fiziškai važiuoti ir tikrinti, kaip nuteistieji gyvenamojoje vietoje laikosi teismo paskirtų pareigų.

Pasak teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, elektroninis stebėjimas ir tam skirtos įrangos naudojimas padės sumažinti kalinių skaičių, be to, tai yra puiki resocializacijos priemonė. Taikant elektroninį stebėjimą asmuo nėra izoliuojamas nuo visuomenės, turi galimybę dirbti, mokytis, gyventi šeimoje, padengti nusikalstama veika padarytą žalą, mokėti mokesčius. Ministro teigimu, svarstoma galimybė nuteistiesiems patiems susimokėti už asmens tapatybės įtaisus, o tai leistų dar efektyviau taupyti mokesčių mokėtojų pinigus.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki kontinentai“ gavo „Žydinčio Vilnius“ apdovanojimą

Vilniaus savivaldybė antrus metus iš eilės skiria įmonių grupei „Penki kontinentai“ konkurso „Žydintis Vilnius“ apdovanojimą už gražiai puoselėjamą aplinką šalia grupės pastato. skaityti »

Bankų ateitis: klientus aptarnaujantys botai ir universalūs padalinių skyriai? (1)

Lietuvos bankinių technologijų įmonės BS/2 verslo vystymo vadovas Daniel Fukson teigia, kad finansų institucijos didesnį dėmesį galėtų skirti universaliems technologiniams sprendimams, gebantiems atstoti visą banko padalinį. skaityti »

Atsiskaityti už „Skynet“ paslaugas dar patogiau

Nuo rugsėjo mėnesio „Skynet“ klientai už teikiamas šviesolaidinio interneto ir išmaniosios TV paslaugas gali atsiskaityti dar keliais patogiais būdais. skaityti »

„Knygos per „Penki TV“ pradeda septintą sezoną

Septintus metus iš eilės kone vienintelė laida apie knygų pasaulį Lietuvoje „Knygos per „Penki TV“ nuo rugsėjo 12 d. savo žiūrovus kviečia prasmingai praleisti laiką su rašytojais, iliustratoriais, literatūrologais ir aplankyti svarbiausius literatūrinius renginius. skaityti »

„Skynet“ fiksuoja 1 Gb/s interneto planų augimą

Šviesolaidinio interneto „Skynet“ vartotojų, užsakančių 1 gigabito per sekundę interneto spartos planus, skaičius per penkerius metus augo eksponentiškai. skaityti »

„Service Desk.iQ“ sėkmingai įsitvirtino tarptautinėje rinkoje

„Penkių kontinentų“ grupei priklausančios įmonės BS/2 plėtojamo sprendimo „Service Desk.iQ“ privalumais įsitikino bankomatų tinklą prižiūrinčios ukrainiečių įmonės atstovai. skaityti »

Nuo rugsėjo nebeveiks „Akropolyje“ esantis „Skynet“ klientų aptarnavimo skyrius

Nuo rugsėjo 1 d. „Skynet“ klientų aptarnavimo skyrius, esantis „Akropolyje“, yra uždaromas. skaityti »

Už „Skynet“ paslaugas atsiskaityti galima ir per „Manogile.lt“

Nuo rugpjūčio 7 dienos „Skynet“ klientams siūlomas naujas atsiskaitymo būdas – savitarnos paslaugų svetainė „Manogile.lt“, kuris leis vienu paspaudimu apmokėti ne tik už komunalines paslaugas, bet ir „Skynet“ internetą bei išmaniąją televiziją. skaityti »

Šiuolaikiški bankomatai tampa draugiški akliesiems ir silpnaregiams (1)

Lietuvos aklieji ir silpnaregiai pageidautų, kad šalyje veikiantys bankai atsižvelgtų į jų poreikius ir į bankomatus įdiegtų technologinius sprendimus, kurie padėtų silpnaregiams savarankiškai naudotis bankomatais. skaityti »

Stebėkite „Eurobasket 2017“ varžybas HD formatu

Krepšinio aistruoliai, ar žinojote, kad „Eurobasket 2017“ varžybas galėsite stebėti HD formatu? Išmaniosios televizijos „Skynet“ žiūrovus kviečiame žiūrėti varžybas per kanalą „TV3 Krepšinis HD“. skaityti »