BS/2 ir Kalėjimų departamentas pasirašė e. stebėjimo įrangos nuomos sutartį

Publikuota: 2014 m. balandžio 2 d. trečiadienis


Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius (k.) ir BS/2 direktoriaus pavaduotojas Tomas Augucevičius

Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sudarė elektroninio stebėjimo prietaisų nuomos sutartį. Tai jau antra tokia sutartis nuo tada, kai įsigaliojo Probacijos įstatymas – pirmąją įmonė pasirašė dar 2012 metais.

Pasak BS/2 direktoriaus pavaduotojo Tomo Augucevičiaus, bendrovės sukaupta patirtis ir technologijų išmanymas prisideda prie efektyvios Probacijos įstatyme numatytos nuteistųjų kontrolės ir priežiūros užtikrinimo. „Kadangi turime elektroninio stebėjimo priemonių tiekimo patirties, probacijoms tarnyboms galime užtikrinti aukštos kokybės paslaugų. Be to, mūsų specialistai pasirūpina įrangos palaikymu ir priežiūra, teikia konsultavimo ir mokymo paslaugas su šiais įrenginiais dirbantiems pareigūnams“, – teigia T. Augucevičius.  

Nuteistojo asmens buvimo vieta kontroliuojama elektroninėmis stebėjimo priemonėmis. Stebėjimo modulis su laidinio telefono arba GSM ryšiu ir elektroninės kontrolės įrenginiai sujungti į centrą, iš kurio stebima, ar elektroninį prietaisą nešiojantis nuteistasis nepažeidžia skirtų apribojimų, ar nebandoma jį sugadinti. Programinė įranga, valdoma iš stebėjimo centro arba internetu, fiksuoja visus pranešimus. Su pažeidėju galima susisiekti telefonu, tad pareigūnams nebereikia fiziškai važiuoti ir tikrinti, kaip nuteistieji gyvenamojoje vietoje laikosi teismo paskirtų pareigų.

Naudojant elektroninio stebėjimo priemones lygtinai paleistam nuteistajam sudaromos sąlygos atkurti ryšius su artimaisiais ir socialine aplinka Nuo 2012 metų liepos 1 dienos, kai įsigaliojo Probacijos įstatymas, iki 2014 m. kovo 1 d. buvo intensyviai stebėta 150 asmenų (iš jų – 34 asmenys, kuriems elektroninio stebėjimo priemonėmis buvo užtikrinamas pareigos neišeiti iš namų tam tikru laiku, jei tai nesusiję su darbu arba mokymusi, vykdymas).

Šiuo metu probacijos tarnyboms iškeltas tikslas yra maksimaliai išnaudoti elektroninio stebėjimo įrangos resursus (t. y., ne mažiau 90 proc.). Veiksminga probacijos tarnybų priežiūroje esančių asmenų resocializacija ir galimybė maksimaliai apriboti veiksnius, skatinančius recidyvą, yra didesnio šalies gyventojų saugumo garantija.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Kompleksiniam savitarnos įrenginių apsaugos sprendimui „ATMeye.iQ“ – aukso medalis

Lietuvos bankinių technologijų bendrovės BS/2 plėtojamas kompleksinis savitarnos įrenginių apsaugos ir monitoringo sprendimas „ATMeye.iQ“ gavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ aukso medalį. skaityti »

„Connected Commerce“ principas – bankų, mažmeninės prekybos ir klientų bendra ateitis

Dabartiniai verslininkai, atsižvelgdami į šiuolaikinio žmogaus poreikius, stengiasi pasiūlyti naujus, kuo inovatyvesnius sprendimus, padedančius taupyti klientų laiką. skaityti »

„Penki kontinentai“ pristato darbdavio įvaizdžio stiprinimo kampaniją „Viena komanda, viena įmonių grupė“

„Penki kontinentai“ įgyvendino darbdavio įvaizdžio stiprinimo kampaniją „Viena komanda, viena įmonių grupė“. Jos metu įmonių grupės darbuotojai pristatė savo darbą ir laisvalaikio pomėgius. skaityti »

BS/2 ir „VisionLabs“ kuria naujos kartos tarpbankines paslaugas

BS/2 ir „VisionLabs“ paskelbė apie strateginę verslo partnerystę. Įmonės kartu kurs tarpbankines identifikacijos paslaugas. skaityti »

„Skynet“ pirmajam savo klientui įdiegė 10 Gb/s internetą

Įmonių grupė „Penki kontinentai“, valdanti prekės ženklą „Skynet“, pirmoji šalyje įdiegė savo klientui 10 Gb/s greičio šviesolaidinį internetą. skaityti »

Armeno Babajano meno galerijai – 5-eri

Armeno Babajano meno galerija neseniai minėjo 5-erius metus. Tapytojas sakė, kad džiaugiasi pasirinkęs menininko profesiją. skaityti »

Baku įvyko bankinių ir mažmeninės prekybos technologijų konferencija „In Touch Baku 2017“

„Diebold Nixdorf” kartu su BS/2 organizavo tarptautinę konferenciją „In Touch Baku 2017“, kurioje dalyvavo daugiau nei 100 bankinės ir mažmeninės prekybos sektoriaus atstovų. skaityti »

Bankininkai ir finansininkai jau 10 kartą susirungė teniso turnyre „BFI Cup“

2017 metų tarptautiniame bankų ir finansų institucijų teniso turnyre „BFI Cup“, kurio generalinė rėmėja buvo bankinių ir mažmeninės prekybos technologijų įmonė BS/2, triumfavo SEB banko atstovai, surinkę 67 taškus. skaityti »

Bankomatų apsaugos sistema „ATMeye.iQ“ įdiegta 9 000 JAV bankomatų

Vieno didžiausių JAV ir Kanadoje veikiančių prekybos tinklų bankomatuose bus įdiegtas pažangiausias Lietuvos bankinių technologijų bendrovės BS/2 bankomatų apsaugos ir vaizdo stebėsenos sprendimas „ATMeye.iQ“. skaityti »

Šviesolaidiniam tinklui „Skynet“ jau 19 metų!

Prieš 19 metų Lietuvoje atsirado pirmasis šviesolaidinis tinklas – „Skynet“. skaityti »