Visos sostinės mokyklos remontą baigs laiku

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 21 d. antradienis

Šią vasarą Vilniuje buvo rekonstruojamos ir modernizuojamos 22 ugdymo įstaigos, dar 12 buvo atliekami remonto darbai. Iš viso šiemet mokyklų ir lopšelių-darželių rekonstrukcijai skirta 52,2 mln. litų, iš jų – 29,2 mln. litų Europos Sąjungos lėšos, 1,2 mln. litų – Valstybės biudžeto lėšos. Savivaldybė iš savo biudžeto įstaigų atnaujinimui skyrė 22,5 mln. litų, arba beveik 42 proc. visos sumos.

Antradienį Vilniaus meras A. Zuokas ir vicemeras J. Kaminski lankėsi baigiamose remontuoti sostinės „Atgajos“ specialiosios mokyklos ir Viršuliškių vidurinės mokyklos patalpose. Didžioji dalis darbų šiose, kaip ir kitose miesto mokyklose jau atlikta, per artimiausias dvi savaites visi darbai bus pabaigti.

„Šie metai atnaujinant miesto įstaigas yra rekordiniai tiek savivaldybės skiriamu biudžetu prisidedant prie ES paramos gavimo, tiek atnaujinamų įstaigų skaičiumi. Per dvi vasaras sostinėje rekonstruotos ir suremontuotos 74 įstaigos, kuriose mokymosi aplinka ir kokybė bus žymiai geresnė“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak mero pavaduotojo Jaroslavo Kaminskio, anksčiau pradėjus planavimą ir lėšų įsisavinimą šiemet darbai bus atlikti iki mokslo metų pradžios ir pirmą kartą per pastaruosius metus nebus situacijos, kad užsitęsęs remontas trukdytų ugdymui.

Remontuojant ir renovuojant įstaigas prioritetas teikiamas toms mokykloms, kurios yra seniausios ir kurioms labiausiai reikia remonto.

Dar keturios mokyklos – Naujininkų, Taikos, Žygimanto Augusto ir katalikiškoji mokykla „Versmė“, – dalyvauja naujoje Klimato kaitos specialiojoje programoje. Birželį jų modernizavimui skirta beveik 11 mln. Lt, šiuo metu vyksta viešojo pirkimo procedūros.

Mokyklų ir darželių remontui ir modernizavimui lėšas skiria Ūkio, Švietimo ir mokslo, Aplinkos ministerijos.

Iš viso didieji projektai šiemet vykdomi 38 švietimo įstaigose.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »