VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Publikuota: 2017 m. balandžio 20 d. ketvirtadienis

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“: generalinis direktorius Baltijos šalims Lu Zhu, Baltijos kanalo komercijos direktorius Danas Masiliūnas, viešųjų ryšių ir komunikacijos direktorė Baltijos šalims Aleksandra Romanova ir komercijos direktorius Antanas Giraitis. Svečius priėmė Fizikos fakulteto dekanas prof. Vytautas Balevičius ir Radiofizikos katedros vedėjas prof. Jūras Banys.

Dekanas pabrėžė „Huawei“ kaip partnerio svarbą tiek pačiam Fizikos fakultetui, tiek studentams. Jo absolventai sėkmingai įsidarbina telekomunikacijų ir kitose bendrovėse, kuriose yra itin vertinami. „Huawei“ padovanotos bazinės stotys, esančios Telekomunikacijų mokslo centre, naudojamos moksliniuose tyrimuose, o su IP (interneto protokolas) tinklo komutatoriais, maršrutizatoriais ir užkardomis su užsidegimu dirba studentai „Huawei“ akademijos užsiėmimuose.

Lu Zhu pasidalijo mintimis apie telekomunikacinių technologijų svarbą žmonėms ir įmonėms. Nuolatinė šios srities pažanga lėmė debesų technologijas, susijusias su virtualizavimu. Tačiau šios dvi sąvokos nėra tapačios. Debesų technologijos leidžia perkelti į debesis ne tik atskirus kompiuterius, serverius, bet ir ištisus duomenų centrus, taip atsiedamos aparatinę įrangą nuo programinės. Įmonės sutaupo įrangos aptarnavimui skirtas lėšas. Todėl keičiasi kai kurių specialybių IT inžinierių darbo pobūdis. Jų darbas panašėja į telekomunikacinių technologijų specialistų. Ryšio galimybes didina ir pasiekimai daugiaelemenčių antenų srityje. „Huawei“ pasaulinėse parodose jau pristatė MIMO technologijas, kuriose naudojamos 64×64 antenų matricos. Tokie sprendimai leidžia padidinti radijo kanalo spektrinį efektyvumą aplinkose, kur yra daugybė atspindžių. Tai itin būdinga miestams.

„Huawei“ suinteresuota tolesne technologijų plėtra Baltijos regione. Čia vis populiaresnis tampa projektas „Seeds for the Future“ („Ateities daigai“) – iš trijų Baltijos šalių universitetų studentų išrenkami geriausi, kurie vyksta į dviejų savaičių stažuotę Kinijoje, ir šios stažuotės išlaidos visiškai padengiamos. Viena savaitė skiriama kultūrinei programai, kita – pažinčiai su naujausiomis telekomunikacijų technologijomis „Huawei“ universitete Šendžene. Lietuvai skirta 10 vietų. Pernai šiame projekte dalyvavo telekomunikacijų fizikos ir elektronikos programos studentai Rolanda Blinovaitė ir Liudvikas Paukštė. Pastarasis dar suspėjo išvykti į stažuotę NASA. Šį projektą kuruojančios Aleksandros Romanovos teigimu, Lietuvos studentai yra aktyviausi regione. VU studentams šis projektas tampa papildoma motyvacija rinktis telekomunikacijų fizikos ir elektronikos studijas. Papildomi taškai atrankos pokalbyje suteikiami pasirinkus „Huawei“ kompiuterinių tinklų studijas Fizikos fakultete veikiančioje „Huawei“ akademijoje. Joje išklausius specialų kursą taip pat galima gauti kompensaciją „Huawei“ sertifikavimo egzaminui laikyti VUE Pearson testavimo centre. Studentui šis egzaminas nieko nekainuotų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »