VGTU bibliotekoje studentų laukia paskaitos ir el. mokymai

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 14 d. šeštadienis

VGTU bibliotekos darbuotojos kasmet pirmo kurso studentams organizuoja informacinio raštingumo paskaitas. Jų metu pirmakursiai gali susipažinti su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, išmokti ieškoti informacijos bibliotekos el. kataloge, daugiau sužinoti apie vis populiarėjančias el. knygas ir pan.

Bibliotekos darbuotojos skaito paskaitas ir kitų kursų studentams bei VGTU mokslininkams – jiems aktualiausios mokslinės informacijos paieškos galimybės bibliotekos el. ištekliuose, literatūros citavimas, rašant baigiamuosius darbus, ir kt.

Šį rudenį biblioteka universiteto studentus pirmą kartą kviečia ir į el. mokymus. Juos studentai gali rasti VGTU „Moodle“ sistemoje. Šie el. mokymai prieinami kiekvienam patogiu metu ir suteikia galimybę savarankiškai mokytis naudotis bibliotekos el. ištekliais, išmokti surasti reikiamą informaciją bibliotekos el. kataloge, išmokti tinkamai įvertinti šaltinių kokybę, susipažinti su jų citavimo taisyklėmis ir t. t. Peržiūrėjus kiekvieno modulio medžiagą, suteikiama galimybė atlikti savikontrolės testą ir taip pasitikrinti įgytas žinias. Tai pat vartotojų prašoma po kiekvienu moduliu rašyti atsiliepimus ir pasiūlymus, kad biblioteka galėtų tobulinti esamus ir rengti naujus modulius.

Idėja parengti el. mokymus, pasak VGTU bibliotekos Informacijos paslaugų skyriaus vyr. vadybininkės Astos Katinaitės, kilo lankantis Talino technikos ir Miuncheno technikos universiteto bibliotekose. Šios bibliotekos pavyzdinės: jų parengtos išsamios el. mokymų programos sulaukia didelio studentų susidomėjimo. 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »