VGTU bibliotekoje studentų laukia paskaitos ir el. mokymai

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 14 d. šeštadienis

VGTU bibliotekos darbuotojos kasmet pirmo kurso studentams organizuoja informacinio raštingumo paskaitas. Jų metu pirmakursiai gali susipažinti su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, išmokti ieškoti informacijos bibliotekos el. kataloge, daugiau sužinoti apie vis populiarėjančias el. knygas ir pan.

Bibliotekos darbuotojos skaito paskaitas ir kitų kursų studentams bei VGTU mokslininkams – jiems aktualiausios mokslinės informacijos paieškos galimybės bibliotekos el. ištekliuose, literatūros citavimas, rašant baigiamuosius darbus, ir kt.

Šį rudenį biblioteka universiteto studentus pirmą kartą kviečia ir į el. mokymus. Juos studentai gali rasti VGTU „Moodle“ sistemoje. Šie el. mokymai prieinami kiekvienam patogiu metu ir suteikia galimybę savarankiškai mokytis naudotis bibliotekos el. ištekliais, išmokti surasti reikiamą informaciją bibliotekos el. kataloge, išmokti tinkamai įvertinti šaltinių kokybę, susipažinti su jų citavimo taisyklėmis ir t. t. Peržiūrėjus kiekvieno modulio medžiagą, suteikiama galimybė atlikti savikontrolės testą ir taip pasitikrinti įgytas žinias. Tai pat vartotojų prašoma po kiekvienu moduliu rašyti atsiliepimus ir pasiūlymus, kad biblioteka galėtų tobulinti esamus ir rengti naujus modulius.

Idėja parengti el. mokymus, pasak VGTU bibliotekos Informacijos paslaugų skyriaus vyr. vadybininkės Astos Katinaitės, kilo lankantis Talino technikos ir Miuncheno technikos universiteto bibliotekose. Šios bibliotekos pavyzdinės: jų parengtos išsamios el. mokymų programos sulaukia didelio studentų susidomėjimo. 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »