Studentams jau paskirtos paskolos

Publikuota: 2013 m. spalio 17 d. ketvirtadienis

Jau nuo šiandien, spalio 17 d., studentai galės pasirašyti valstybės ir valstybės remiamų paskolų sutartis. Apie skirtą paskolą studentai, kurie per nustatytą laikotarpį pateikė prašymus joms gauti, gali sužinoti prisijungę prie savo anketos Valstybinio studijų fondo interneto tinklalapyje www.vsf.lt.

2013 m. rugsėjo 27 d. pasibaigus prašymų-anketų teikimui paskoloms rudens semestrui gauti, iš viso buvo pateikti 7 254 prašymai. Paskolos skirtos ne visiems pateikusiems prašymus-anketas.

Prašymai nepatenkinti studentams, nevykdžiusiems įsipareigojimo laiku mokėti įmokas pagal anksčiau sudarytas paskolų sutartis, išėjusiems akademinių atostogų, nutraukusiems ar sustabdžiusiems studijas, atsisakiusiems paskolos arba tiems, kurie neturėjo teisės gauti atitinkamos rūšies paskolą.

Patikrinus studentų pateiktus duomenis, buvo atrinkti 6 864 prašymai valstybės remiamoms paskoloms gauti. Šioms paskoloms išmokėti bus skiriami 35,6 mln. litų. Rudens semestrą dar 2 studentai turi galimybę sudaryti valstybės paskolų sutartis. Prašoma suma, skirta studijų įmokai gauti, siekia 1 040 litų.

Studentai, kuriems paskirta valstybės remiama paskola, nuo spalio 17 d. iki lapkričio 14 d. (įskaitytinai) galės pasirašyti valstybės remiamos paskolos sutartis viename iš atrinktų bankų (DNB bankas, AB „Swedbank“ ir AB „Šiaulių bankas“). Dokumentus pateikus bankui, paskolos sutartis sudaroma ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, o pirmoji paskolos dalis išmokama ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sutarties pasirašymo dienos.

Bankas turi teisę atsisakyti su studentu pasirašyti valstybės remiamos paskolos sutartį paaiškėjus faktams apie jo ankstesnių skolinių įsipareigojimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą.

Valstybės paskolos sutartis studentai galės pasirašyti nuo spalio 17 d. iki lapkričio 14 d. (įskaitytinai) atvykę į Fondą. Studijų įmokos aukštąsias mokyklas pasieks per 10 darbo dienų nuo sutarties pasirašymo datos. Sutarčių pasirašymo grafikas jau skelbiamas Fondo tinklalapyje www.vsf.lt.  

Atvykdamas pasirašyti sutartį tiek į banką, tiek į Valstybinį studijų fondą studentas privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jei negali kreiptis pats studentas, tai gali padaryti ir jo įgaliotas asmuo, pateikęs teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »