SEB banko finansinio raštingumo pamokose – per pusantro tūkstančio vaikų

Publikuota: 2015 m. kovo 19 d. ketvirtadienis

Dalyvaudamas Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiuose SEB bankas vyresniųjų klasių moksleivius kvietė į finansinio raštingumo pamoką žaidimą „Piniginčių klasė“.  Į pamokas iš viso užsiregistravo per 1550 mokinių, kovą suplanuota apie 70 susitikimų  įvairiuose šalies miestuose.

„Trečius metus iš eilės dalyvaudami Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiuose pastebime vis didesnį mokinių ir mokytojų susidomėjimą – jie vis labiau nori išgirsti, sužinoti, pasikalbėti su finansų specialistais ne tik apie bendras finansų pasaulio  tendencijas, bet ir padiskutuoti, kaip sumaniai elgtis su savo pinigais – taupyti, skolintis ar pirkti internete. Skirdami dėmesio vaikų ir jaunimo švietimui, ugdymui, galime tikėtis, kad ateityje jiems bus lengviau susigaudyti finansų srityje ir priimti teisingus sprendimus“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Dalyvaudami pamokoje žaidime „Piniginčių klasė“, moksleiviai, pasiskirstę komandomis, varžosi  tarpusavyje ir atsako į pateiktus klausimus apie finansų institucijų veiklą, finansų pasaulio aktualijas, sprendžia asmeninių finansų valdymo užduotis.  SEB banko specialistai, vesdami pamokas 9–12 klasių moksleiviams, lankosi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Joniškyje, Tauragėje, Jonavoje, Mažeikiuose ir kituose šalies miestuose.

SEB bankas Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiuose dalyvauja jau trečius metus iš eilės.

Vaikų finansinio švietimo diena Lietuvoje minima Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos. 2011 metais įkurta organizacija propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad baigę vidurinę mokyklą vaikai mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pinigais. Šiuo metu judėjimas vienija daugiau kaip 1 000 organizacijų  įvairiose šalyse.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »