Robotai mokys užsienio kalbos

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 17 d. šeštadienis

Viena Japonijos kompanija sukūrė robotus, kurie gali bendrauti su žmonėmis anglų kalba. Jų paskirtis – mokyti studentus anglų kalbos.

Kūrėjų teigimu, robotas su žmogumi bendraus virtualiai, t. y.  jį matysite kompiuterio ekrane, o bendrausite naudodamiesi mikrofonu ir garso kolonėlėmis . Jis atrodys kaip žmogus, šypsosis, pyks, pakels rankas, atsisės ir atliks kitus mums įprastus žmogiškus judesius.

Norėdami pabendrauti su robotu turėsite prisijungti prie internetinės svetainės (kaina 9 svarai). Besimokantys galės pasirinkti kalbos lygį, o robotas ne tik atsakinės į klausimus, bet ir pasakys jūsų tarties klaidas, o visas dialogas matysis kompiuterio ekrane.

Kūrėjai mano, jog šie robotai taps labai populiarūs, nes Japonijoje anglų kalbos kursai kainuoja išties daug, taigi negalintys sau to leisti rinksis šią alternatyvą. Tai ir labai patogu, nes nereikia niekur keliauti, užtenka patogiai įsitaisyti namuose su arbatos puodeliu.Kol kas virtualūs pašnekovai moka kalbėti, tik anglų kalba, tačiau kūrėjai tikisi, jog ateityje robotai taps daugiakalbiai.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »