Robotai – žemės ūkio darbininkai?

Publikuota: 2011 m. balandžio 27 d. trečiadienis

Laikai, kai fermeriai ir ūkininkai plušėdavo diena iš dienos, gali baigtis – prognozuojama, kad greitu metu ūkininkų skaičius gali sumažėti, nes jų darbą atliks specialiai tam pritaikyti robotai.

Manoma, kad beveik visus žemės ūkio darbus galės atlikti robotai, kurie atpažins, purkš, skins tokį derlių, kaip pipirai, vynuogės, obuoliai. Europos ir Izraelio mokslininkai intensyviai dirba ties pramoninių robotų, pritaikytų ūkiui, projektu, kuris, jų nuomone, palengvins ūkio darbininkų darbą: jiems nereikės purkšti augalų chemikalais, nes šis procesas kelia pavojų žmogaus sveikatai. Beje, naudojant automatinę robotų valdomą purškimo sistemą, pesticidų kiekį būtų galima sumažinti iki 80 proc., o robotai pasiektų tokias vietas, kurių darbininkai negali pasiekti.

Mokslininkai jau 20 metų bando sukonstruoti robotus, kurie pagelbėtų atliekant žemės ūkio darbus. Šiuo metu, pasak Izraelio Ben-Gurion universiteto atstovo Yael Edan, ūkininkai naudoja nemažai šiuolaikinių modernių technologijų savo ūkiuose: traktorių ir kombainų, kuriuos valdo ir vairuoja robotai, melžimo aparatų. Tačiau dėl besikeičiančių aplinkos sąlygų dar nebuvo sukonstruoti tam tikroms daržovėms apdoroti tinkantys robotai. Be to, kiekvieno augalo vaisius dažnai būna skirtingo dydžio, formos, spalvos, todėl esant skirtingam apšvietimui jie atrodo vis kitaip ir būtų sunku kompiuterį suprogramuoti rinkti tik tam tikros rūšies produktus.

Todėl Europos mokslininkai kuria naują, jutiklinę sistemą, kuri padidintų kompiuterio gebėjimą atskirti tam tikrus objektus. Mokslininkai planuoja naudoti didelės raiškos kameras, kurios sugebėtų pažinti ir suskaičiuoti šviesos bangos ilgį, sklindantį nuo objekto. Taip pat ketinama tobulinti ne tik įvairius jutiklius ir programas, bet ir roboto „smegenis“, kurios įsimins daromas klaidas ir jų daugiau nebekartos. Yael Edan atskleidė, kad jau yra sukurtas algoritmas, kuris atpažįsta formas, net jeigu jos yra sunkiai atpažįstamos. Mokslininkų teigimu, projektas įgauna pagreitį ir greitu metu galima tikėtis akivaizdžių rezultatų.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »