Prasideda registracija į „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“

Publikuota: 2013 m. sausio 22 d. antradienis

Nuo sausio 21 d. visos mokyklos, organizacijos, ketinančios tapti iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ dalyvėmis, kviečiamos registruotis svetainėje www.bepatyciu.lt. Registruojantis reikia įrašyti savo organizacijos pavadinimą, kontaktus ir planuojamų veiklų aprašymą. Registruotis galima iki kovo 10 d. „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ numatyta kovo 18–24 dienomis.

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ vyks ketvirtą kartą, iki šiol akcija vadinta „Savaitė be patyčių". Projekto iniciatoriai – emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija“ kviečia nelikti abejingais ir prisidėti prie renginių, kuriais siekiama neleisti pamiršti apie tai, kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas bei kodėl taip svarbu ugdyti vaikų toleranciją ir empatiją jau nuo pat mažens.

„Nors Lietuvoje ir yra taikomos patyčių prevencijos priemonės, mokyklos vykdo įvairias programas, tačiau neišvengiamai tiek vaikai, tiek suaugusieji vis dar susiduria su patyčių reiškiniu, – sako „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Žiniasklaidoje, televizijoje, politikoje vykstantis kitų žeminimas rodo netinkamą pavyzdį vaikams ir taip silpnina vykdomų Lietuvoje prevencinių programų poveikį. Būtent dėl to veiksmo savaitės tikslas yra įtraukti ne vien ugdymo įstaigas, bet visą visuomenę“.

Patyčias patiriančių vaikų procentas Lietuvoje išlieka vienas didžiausių tarp kitų pasaulio šalių. Šie duomenys paaiškėjo, 2012 metų viduryje Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus 2009–2010 metais 38 šalyse ar regionuose atliktos Tarptautinės mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos studijos rezultatus. Labiau už mūsų šalies vaikus tyčiotis iš kitų yra linkę tik latviai ir rumunai. Dažniausiai patyčias mūsų šalyje patiria vienuolikos metų vaikai: 27 proc. mergaičių ir 32 proc. berniukų. Labiau linkę tyčiotis berniukai, o patyčių dažniausiai griebiasi 15-mečiai. Smurto ir patyčių mažinimas yra būtinas norint užtikrinti kokybišką ugdymą vaikams – vienas iš naujos Vyriausybės tikslų – smurto ir patyčių išgyvendinimas mokyklose.

„Vaikų linija“ kartu su JAV ambasada Lietuvoje rengia moksleivių kūrybinių darbų konkursą „Tyčiotis Negalima Draugauti“, kurio tikslas paskatinti moksleivius galvoti apie savo vaidmenį patyčių situacijoje ir kaip jie galėtų prisidėti prie patyčių mažinimo. Savo mintis konkurso dalyviai kviečiami kūrybiškai perteikti naudojant įvairias meno raiškos priemones. Vaizdo filmus ir plakatus 10–12 kl. moksleiviai turėtų siųsti į „Vaikų liniją“ iki kovo 1 d.

Šiais metais „Vaikų linija“ planuoja daugiau dėmesio skirti elektroninių patyčių problemai. „Vaikų linija“ yra projekto „Saugesnis internetas“ partnerė ir nuo 2011 m. teikia pagalbą vaikams ir paaugliams, susidūrusiems su grėsmėmis elektroninėje erdvėje.

Kampanija „BE PATYČIŲ“ vyksta nuo 2004 metų. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – smurto ir patyčių prevencija. Jos metu išleidžiama įvairi informacinė medžiaga vaikams, tėvams ir mokytojams, organizuojamos konferencijos, diskusijos, vykdomi mokymai. Projektui sukurta internetinė svetainė www.bepatyciu.lt. Bėgant metams į projektą įsitraukia vis daugiau partnerių, žinomų visuomenei žmonių. Kampanija „BE PATYČIŲ“ siekiama ne tik kurti saugesnę aplinką mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, akcentuoti šios problemos svarbą ir šviesti visuomenę.
Projekto partnerė yra Švietimo ir mokslo ministerija.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »