Paroda, kurioje mokytojai tampa mokiniais

Publikuota: 2012 m. spalio 23 d. antradienis

Šiemet paroda „Mokykla“ vyks lapkričio 23–25 dienomis. Pasak parodos projekto vadovės Agnės Žekonytės, savo moto pasirinkusi LAIMINGAI AUGTI paroda sieks atkreipti dėmesį į kūrybiško ir laimingo mokymosi svarbą, į mokyklą, kuri padėtų ne tik lavintis, bet ir pažinti, ieškoti, augti, skleistis talentui. „Parodoje bus demonstruojama viskas, kas reikalinga tokiai mokyklai – nuo pieštukų iki novatoriškiausių technologijų, nuo naujausių mokymo metodikų pristatymų, susitikimų su žymiais Lietuvos bei užsienio švietimo sistemos darbuotojais iki improvizuotų pamokų interaktyviose klasėse“, – aiškina A. Žekonytė.

Parodoje vėl veiks interaktyvios klasės, pagal savo temas pavadintos žodžių (humanitariniai mokslai), skaičių (tikslieji ir gamtos mokslai), spalvų (menai, netradicinio ugdymo metodai, specialusis ugdymas) klasėsmis. „Jose į mokyklinius suolus pakviesime ne mokinius, o mokytojus. Jiems bus rengiami gyvi naujausių mokymo priemonių, technologinės įrangos pristatymai. Mokytojai improvizuotose pamokose galės patys visas naujoves išbandyti ir įvertinti. Pernai šiose klasėse buvo labai gyva, naujoves demonstravę specialistai sakė, kad neturėjo geresnių ir smalsesnių mokinių už mokytojus“, – pasakoja A. Žekonytė.

Parodos lankytojų lauks ir nemažai mokytojams, tėvams, mokiniams, administracijai skirtų įdomių ir vertingų edukacinių renginių, kuriuos organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, jai pavaldus Ugdymo plėtotės centras ir kitos institucijos. „Čia mokytojų ir vadovų lauks paskaitos apie ugdymo organizavimą ir kitas naujoves mokykloje; čia diskutuosime švietimui aktualiomis temomis, pvz., kaip atpažinti kūrybiškumą žlugdančius veiksnius ir pan.; čia vyks tarptautinis forumas, kur pranešimus skaitys žymūs žmonės iš viso pasaulio, į švietimą žvelgiantys įvairiais rakursais ir turintys puikių idėjų bei minčių, kurias verta išgirsti tiek jaunam, tiek senam; čia bus teikiamos konsultacijos tiek mokytojams, ieškantiems naujų metodų savo pamokų paįvairinimui ar turintiems specialių klausimų, susijusių su pedagoginiu darbu, tiek tėvams, auginantiems specialiųjų poreikių turintį vaiką ar ketinantiems savo mažametį leisti į darželį ar mokyklą ir nežinantiems, ką pasirinkti; čia taip pat vyks jaunimo organizacijų renginiai, sudarantys galimybę tiek mokytojams, tiek mokiniams bei tėvams artimiau susipažinti su neformaliojo ugdymo formomis bei galimybėmis; čia mokysimės iš teigiamų užsienio patirčių. Taip pat parodoje vyks konkursai, žaidimai, akcijos, apdovanojimai. Čia mes kaupsime patirtį, idėjas bei tiesiog pabūsime kartu“, – teigia parodos kuratorė Justina Sajė.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »