Paroda, kurioje mokytojai tampa mokiniais

Publikuota: 2012 m. spalio 23 d. antradienis

Šiemet paroda „Mokykla“ vyks lapkričio 23–25 dienomis. Pasak parodos projekto vadovės Agnės Žekonytės, savo moto pasirinkusi LAIMINGAI AUGTI paroda sieks atkreipti dėmesį į kūrybiško ir laimingo mokymosi svarbą, į mokyklą, kuri padėtų ne tik lavintis, bet ir pažinti, ieškoti, augti, skleistis talentui. „Parodoje bus demonstruojama viskas, kas reikalinga tokiai mokyklai – nuo pieštukų iki novatoriškiausių technologijų, nuo naujausių mokymo metodikų pristatymų, susitikimų su žymiais Lietuvos bei užsienio švietimo sistemos darbuotojais iki improvizuotų pamokų interaktyviose klasėse“, – aiškina A. Žekonytė.

Parodoje vėl veiks interaktyvios klasės, pagal savo temas pavadintos žodžių (humanitariniai mokslai), skaičių (tikslieji ir gamtos mokslai), spalvų (menai, netradicinio ugdymo metodai, specialusis ugdymas) klasėsmis. „Jose į mokyklinius suolus pakviesime ne mokinius, o mokytojus. Jiems bus rengiami gyvi naujausių mokymo priemonių, technologinės įrangos pristatymai. Mokytojai improvizuotose pamokose galės patys visas naujoves išbandyti ir įvertinti. Pernai šiose klasėse buvo labai gyva, naujoves demonstravę specialistai sakė, kad neturėjo geresnių ir smalsesnių mokinių už mokytojus“, – pasakoja A. Žekonytė.

Parodos lankytojų lauks ir nemažai mokytojams, tėvams, mokiniams, administracijai skirtų įdomių ir vertingų edukacinių renginių, kuriuos organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, jai pavaldus Ugdymo plėtotės centras ir kitos institucijos. „Čia mokytojų ir vadovų lauks paskaitos apie ugdymo organizavimą ir kitas naujoves mokykloje; čia diskutuosime švietimui aktualiomis temomis, pvz., kaip atpažinti kūrybiškumą žlugdančius veiksnius ir pan.; čia vyks tarptautinis forumas, kur pranešimus skaitys žymūs žmonės iš viso pasaulio, į švietimą žvelgiantys įvairiais rakursais ir turintys puikių idėjų bei minčių, kurias verta išgirsti tiek jaunam, tiek senam; čia bus teikiamos konsultacijos tiek mokytojams, ieškantiems naujų metodų savo pamokų paįvairinimui ar turintiems specialių klausimų, susijusių su pedagoginiu darbu, tiek tėvams, auginantiems specialiųjų poreikių turintį vaiką ar ketinantiems savo mažametį leisti į darželį ar mokyklą ir nežinantiems, ką pasirinkti; čia taip pat vyks jaunimo organizacijų renginiai, sudarantys galimybę tiek mokytojams, tiek mokiniams bei tėvams artimiau susipažinti su neformaliojo ugdymo formomis bei galimybėmis; čia mokysimės iš teigiamų užsienio patirčių. Taip pat parodoje vyks konkursai, žaidimai, akcijos, apdovanojimai. Čia mes kaupsime patirtį, idėjas bei tiesiog pabūsime kartu“, – teigia parodos kuratorė Justina Sajė.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »