Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

Publikuota: 2017 m. balandžio 11 d. antradienis

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, ir dalyvavęs olimpiados „Robotiada 2017“ rungtyje „3kg Sumo“ laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. Tokie kelialapiai Lietuvoje paskirti tik du.

„Robotą pradėjau surinkinėti prieš penkerius metus – 12-oje gimnazijos klasėje, tačiau dėl išteklių stygiaus robotą galėjau pabaigti tik prieš pusmetį. Tokio roboto gamyba ne tik techniškai sudėtinga, bet ir reikalauja didelių finansinių resursų. Konkurencingo roboto detalių rinkinio kaina prasideda nuo 2 tūkstančių eurų“, – pasakojo G. Liaučys.

Kelialapis buvo laimėtas „Baltic Robot Sumo“ varžybose, kurios yra Japonijoje vykstančio „International Robot Sumo“ renginio atrankinis etapas Baltijos šalyse.

Studentas domisi robotais nuo 8-tos klasės, o įvairiose robotų varžybose Lietuvoje ir už jos ribų dalyvauja nuo 2009-ųjų. Pasak G. Liaučio, Lietuvoje šiuo metu yra tik du tokio tipo veikiantys robotai.

Veda robotikos užsiėmimus moksleiviams

KTU PTVF magistrantas G. Liaučys ne tik studijuoja, konstruoja robotus, bet ir veda robotikos užsiėmimus Panevėžio regiono moksleiviams – jis yra Technologijų mokymo centro (TMC), įsikūrusio KTU PTVF, robotistų būrelio mokytojas. Jo vadovaujami moksleiviai šių metų „Robotiadoje“ laimėjo visas prizines vietas „Free style“ rungtyje.

„Tai – rungtis, kurioje nėra jokių techninių apribojimų robotui, čia svarbiausia pati idėja, kūrybiškumas, o ne roboto greitis ar galia“, – aiškino G. Liaučys.

Minėtoje „Robotiados“ rungtyje prizininkais tapo Robotikos akademijos būrelio lankytojai: Skaistė Kairytė ir Vasarė Pilkaitė su robotu „Piliulinis tabletatorius 30003“, kuris yra skirtas atminties sutrikimų turintiems žmonėms (pavyzdžiui, gali dalinti vaistų dozes), Matas Matula su robotu „Candy Grabber“ ir Paulius Jasėnas su robotu „Guitar+“ (žaislinė gitara, integruota į tikrą).

TMC būrelio moksleivis Kornelijus Petronis iš Subačiaus gimnazijos rungtyje „iRobot“ su savo robotu, perdarytu iš siurblio, iškovojo trečiąją vietą.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »