Nacionalinė moksleivių akademija – tarp laureatų tarptautiniame konkurse „Discover e-volunteering“

Publikuota: 2011 m. gruodžio 6 d. antradienis

Varšuvoje (Lenkija) vykusiuose tarptautinio konkurso „Discover e-volunteering“ apdovanojimuose Nacionalinė moksleivių akademija buvo įvertinta už inovatyvumą bei sėkmingą interneto naudojimą gabių vaikų ugdyme. Jai įteiktas „Orange Foundation“ fondo skirtas 2000 eurų prizas, kuris bus naudojamas nuotolinio ugdymo programos tolimesniam įgyvendinimui.

2011 metai yra skelbiami Europos savanorystės metais. Ta proga pirmą kartą Europoje buvo organizuojamas konkursas „Discover e-volunteering“, kurio tikslas – pagerbti iniciatyvas ir tuo pačiu skatinti įdomių projektų, kurie susiję su savanoryste nuotoliniu būdu, plėtrą.

Iš tiesų, konkurso organizatoriai „The Good Network Foundation“ įrodė, kad internetas ir informacinės technologijos Europoje gali būti priemone, kurią galima panaudoti savanorystei, kuriant gražius, įdomius bei prasmingus projektus.

Iš viso šiame konkurse buvo pateikta apie 90 savanorystės projektų, kuriuose naudojamas internetas, iš 18 Europos šalių. Iš gautų paraiškų konkurso komisija atrinko 12 geriausių nominantų, tarp kurių buvo ir Nacionalinės moksleivių akademijos projektas – nuotolinio ugdymo programa, skirta gabiems, talentingiems bei didelį potencialą mokytis turintiems vaikams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos ar socialinės padėties. Už 12 išrinktų nominantų „Discover e-volunteering“ interneto puslapyje balsavo internautai.

Pasak Nacionalinės moksleivių akademijos direktorės Eglės Daunienės, dalyvaudama šiame konkurse, Akademija atrado naują žodį – „elektroninė savanorystė“. E-savanoriška veikla iš dalies arba visiškai vystoma per interneto prieigą namie, darbe ar kitur. Ir nors veikla vyksta virtualiame pasaulyje, ji neša naudą realiame gyvenime.

„Savanorystė virtualiu būdu iš tiesų atspindi šio laikmečio dvasią, taip veikiant galima padaryti labai daug gerų darbų. E-savanorystės dėka NMA sėkmingai veikia jau aštuntus metus. Smagu, kad ir pati paraiška konkursui buvo paruošta e-savanorystės būdu. Du NMA e-savanoriai, Akademijos absolventas Andrius Aučinas bei ankstesnė NMA direktorė Lina Danienė, paraiškos turinį aptarė elektroniniais laiškais ir paruošė ją nė karto nesusitikę gyvai“, - dalyvavimo konkurse priešistore dalinosi Eglė Daunienė.

Pasak Akademijos direktorės, elektroninė savanorystė turi labai daug bendro su savanoryste realiame pasaulyje. Čia taip pat reikia motyvacijos, noro užsiimti savanoriška veikla. Skirtumas tas, kad čia peržengiamos laiko ir erdvės ribos bei atveriamos naujos bendradarbiavimo formos ir sritys.

„NMA nuotoliniu būdu savanoriauja didelis būrys žmonių, tikinčių idėja bei norinčių duoti kažką kitam. Esame labai dėkingi visiems NMA Alumni nariams, studentams, dėstytojams, kurie, būdami net ir užsienyje, įsitraukia į Akademijos veiklą ir su naujai įstojusiais akademikais dalinasi savo patirtimi bei žiniomis“, - džiaugėsi NMA direktorė Eglė Daunienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

   

 


Captcha
 

Plečiasi VU sukurtas pasaulinis informatikos tinklas „Bebras“

Praėjusi savaitė buvo oficialiai paskelbta „Bebro“ renginių savaite daugiau kaip 40 šalių. skaityti »

Bitkoinų stabilumą saugo ne įstatymai, o matematika

Jeigu bandytume suprasti, kaip veikia kriptografinė bitkoinų valiuta, pradėję nuo techninių detalių, iškart pasimestume. Tad pabandykime pažvelgti į atsiskaitymų šia valiuta sistemą tarsi iš paukščio skrydžio daug ką supaprastindami ir palygindami su atsiskaitymais tikrais pinigais. skaityti »

Kaip su paaugliais kalbėtis apie pinigus?

Finansų planavimo įgūdžiai yra ne įgimti, o įgyjami. Tačiau ne visada finansiniam raštingumui yra skiriama pakankamai dėmesio. Dėl šios priežasties SEB bankas pradėjo rengti interaktyvias diskusijas 9-12 klasių moksleiviams. skaityti »

Šalies mokyklų bendruomenės kviečiamos dalyvauti konkurse

Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei šiuos mokslo metus paskelbus Mokyklos bendruomenės metais, inicijuojamas švietimo įstaigoms skirtas konkursas. skaityti »

Lietuvos jaunimą reikia ugdyti kaip sau veikiančių smulkių ir vidutinių įmonių vadovus

Lapkričio 16 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Kokios švietimo ir mokymo sistemos reikia Lietuvai: darbo rinkos ir ekonominio augimo iššūkiai“. skaityti »

Naujas LEU mokslo partneris – Baltijos-Amerikos biotaksonomijos institutas

Nuo šiol Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) bendradarbiaus su Baltijos–Amerikos biotaksonomijos institutu. Šio instituto misija – ryšių tarp Baltijos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų, taip pat tarp kitų Amerikos šalių stiprinimas per mokslinius tyrimus ir edukacines programas. skaityti »

KTU įsikurs išskirtinė dizaino biblioteka

Kitais metais Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje duris atvers bibliotekos „DesignLibrary“ padalinys. Tai bus pirmasis šios bibliotekos, turinčios padalinius Šanchajuje ir Stambule, filialas Šiaurės Europoje. skaityti »

Vilnius – geriausia vieta Nacionaliniam mokslo centrui kurti

Vilniaus meras Remigijus Šimašius Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatė Mokslo centro Vilniuje steigimo idėją ir projektą. skaityti »

Vilniaus universiteto atlikėjai surengs koncertus Baltarusijoje

Vilniaus universiteto (VU) chorai „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ bei VU kamerinis orkestras išvyko gastrolių į Baltarusiją. skaityti »

KTU gimnazistai atstovaus Lietuvai gamtos mokslų olimpiadoje Pietų Korėjoje

Šiais metais jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, kuri gruodžio pirmąją savaitę vyks Pietų Korėjoje, Lietuvai atstovaus trys Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) auklėtiniai– Mindaugas Dženkaitis, Justinas Terentjevas ir Ignas Šakuro. skaityti »