Nacionalinė moksleivių akademija – tarp laureatų tarptautiniame konkurse „Discover e-volunteering“

Publikuota: 2011 m. gruodžio 6 d. antradienis

Varšuvoje (Lenkija) vykusiuose tarptautinio konkurso „Discover e-volunteering“ apdovanojimuose Nacionalinė moksleivių akademija buvo įvertinta už inovatyvumą bei sėkmingą interneto naudojimą gabių vaikų ugdyme. Jai įteiktas „Orange Foundation“ fondo skirtas 2000 eurų prizas, kuris bus naudojamas nuotolinio ugdymo programos tolimesniam įgyvendinimui.

2011 metai yra skelbiami Europos savanorystės metais. Ta proga pirmą kartą Europoje buvo organizuojamas konkursas „Discover e-volunteering“, kurio tikslas – pagerbti iniciatyvas ir tuo pačiu skatinti įdomių projektų, kurie susiję su savanoryste nuotoliniu būdu, plėtrą.

Iš tiesų, konkurso organizatoriai „The Good Network Foundation“ įrodė, kad internetas ir informacinės technologijos Europoje gali būti priemone, kurią galima panaudoti savanorystei, kuriant gražius, įdomius bei prasmingus projektus.

Iš viso šiame konkurse buvo pateikta apie 90 savanorystės projektų, kuriuose naudojamas internetas, iš 18 Europos šalių. Iš gautų paraiškų konkurso komisija atrinko 12 geriausių nominantų, tarp kurių buvo ir Nacionalinės moksleivių akademijos projektas – nuotolinio ugdymo programa, skirta gabiems, talentingiems bei didelį potencialą mokytis turintiems vaikams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos ar socialinės padėties. Už 12 išrinktų nominantų „Discover e-volunteering“ interneto puslapyje balsavo internautai.

Pasak Nacionalinės moksleivių akademijos direktorės Eglės Daunienės, dalyvaudama šiame konkurse, Akademija atrado naują žodį – „elektroninė savanorystė“. E-savanoriška veikla iš dalies arba visiškai vystoma per interneto prieigą namie, darbe ar kitur. Ir nors veikla vyksta virtualiame pasaulyje, ji neša naudą realiame gyvenime.

„Savanorystė virtualiu būdu iš tiesų atspindi šio laikmečio dvasią, taip veikiant galima padaryti labai daug gerų darbų. E-savanorystės dėka NMA sėkmingai veikia jau aštuntus metus. Smagu, kad ir pati paraiška konkursui buvo paruošta e-savanorystės būdu. Du NMA e-savanoriai, Akademijos absolventas Andrius Aučinas bei ankstesnė NMA direktorė Lina Danienė, paraiškos turinį aptarė elektroniniais laiškais ir paruošė ją nė karto nesusitikę gyvai“, - dalyvavimo konkurse priešistore dalinosi Eglė Daunienė.

Pasak Akademijos direktorės, elektroninė savanorystė turi labai daug bendro su savanoryste realiame pasaulyje. Čia taip pat reikia motyvacijos, noro užsiimti savanoriška veikla. Skirtumas tas, kad čia peržengiamos laiko ir erdvės ribos bei atveriamos naujos bendradarbiavimo formos ir sritys.

„NMA nuotoliniu būdu savanoriauja didelis būrys žmonių, tikinčių idėja bei norinčių duoti kažką kitam. Esame labai dėkingi visiems NMA Alumni nariams, studentams, dėstytojams, kurie, būdami net ir užsienyje, įsitraukia į Akademijos veiklą ir su naujai įstojusiais akademikais dalinasi savo patirtimi bei žiniomis“, - džiaugėsi NMA direktorė Eglė Daunienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

   

 


Captcha
 

Į VU atvykstanti „Nature Photonics“ redaktorė Rachel Won: „Mes neužsiimame balsų skaičiavimu“

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentų organizuojamoje „Open Readings“ konferencijoje kovo 24 d. paskaitą apie mokslinę leidybą skaitys pasaulyje labiausiai cituojamos „Nature“ grupės mokslinio žurnalo „Nature Photonics“ redaktorė Rachel Pei Chin Won. skaityti »

Patirtimi su VGTU studentais dalinasi užsienio profesoriai

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) šiandien paskaitų ciklą pradeda skaityti net du profesoriai iš užsienio. skaityti »

KTU – naujas Lietuvos akademinis tiltas su Kazachstanu

Kauno technologijos universitetas (KTU) įtrauktas į Kazachstano valstybinių stipendijų universitetų sąrašą. Tai reiškia, kad į Lietuvą studijuoti atvyks talentingi šios Vidurio Azijos šalies magistrantai, doktorantai, stažuotojai. skaityti »

Lietuva pradeda Globalaus švietimo diskusijas

Lietuvoje pirmą kartą organizuojama tarptautinė konferencija, skirta Globalaus švietimo problematikai pristatyti ir aptarti galimus sprendimus kartu su Lietuvos ir Europos švietimo specialistais, NVO atstovais bei politikos formuotojais. skaityti »

SEB banko finansinio raštingumo pamokose – per pusantro tūkstančio vaikų

Dalyvaudamas Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiuose SEB bankas vyresniųjų klasių moksleivius kvietė į finansinio raštingumo pamoką žaidimą „Piniginčių klasė“. skaityti »

Mokytojai kviečiami dalyvauti konkurse „Pilietiškumo ugdymo sėkmės istorija“

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia mokytojus dalyvauti konkurse „Pilietiškumo ugdymo sėkmės istorija“. skaityti »

Daugiausiai „eTwinning“ projektų lietuviai vykdo kartu su Lenkija

Švietimo darbuotojams skirta programos „eTwinning“ platforma jungia daugiau kaip 300,000 mokytojų bei kitų švietimo įstaigų administracijos darbuotojų visoje Europoje. skaityti »

Baigėsi Vaikų finansinio švietimo savaitė

Antrąkart Lietuvoje minimą Vaikų finansinio švietimo savaitę vainikavo Lietuvos banke vykęs moksleivių kūrybinio konkurso „Mano kišenpinigių istorija“ nugalėtojų apdovanojimas. Konkurse savo kišenpinigių istorijas, naudodami skirtingas kūrybines priemones, papasakojo daugiau kaip 200 mokinių iš 65 Lietuvos mokyklų. skaityti »

Prasideda jau 53-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada

2015 m. kovo 19 d. prasideda jau 53-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakultete (GMTF) šešiasdešimt trys 9–10 klasių mokiniai, geriausiai pasirodę II rate, atliks eksperimentines užduotis. skaityti »

VGTU kviečia į atvirų durų dieną

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kovo 20 d. 11 val. kviečia moksleivius, planuojančius savo ateitį, susipažinti su šia aukštąja mokykla atvirų durų dienos renginių metu. skaityti »