Mokyklų vasara – remonto darbų įkarštis

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 1 d. trečiadienis

Šiemet 36 mokyklų remonto darbams skiriama per 25 mln. litų. Atnaujintose patalpose jau šį rudenį mokslus tęs Vilniaus Sausio 13-osios, Kauno Jono ir Petro Vileišių, Lazdijų rajono Šeštokų, Varėnos rajono „Ryto“ vidurinių mokyklų bei kitų švietimo įstaigų mokiniai ir mokytojai. Vasarą čia atliekami vidaus patalpų apdailos darbai.

Per pastarąjį dešimtmetį suremontuota daugiau kaip pusė visų Lietuvos mokyklų, pastatytos 8 naujos.

Mokykloms atnaujinti lėšų kasmet skiriama iš Valstybės investicijų programos. Šiemet mokykloms remontuoti, statyboms užbaigti dvidešimt šešiose savivaldybėse atiteko daugiau nei 14 mln. Lt.

Daugiau nei 11 mln. litų iš šios programos skirta Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžioms įstaigoms. Vilniaus savivaldybės Grigiškių „Šviesos“ vidurinėje mokykloje baigiamas įrengti sporto aikštynas – tai paskutinis 2000 m. pastatytos mokyklos komplekso etapas. Taip pat eina į pabaigą Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos pastatų remontas. Dar aštuoniose švietimo įstaigose – pats darbų įkarštis. Šalčininkų tūkstantmečio gimnazijoje ir Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje statomi sporto aikštynai, iki metų pabaigos tikimasi užbaigti Vilniaus r. Lavoriškių vidurinės mokyklos mokomąjį korpusą.

Šiemet švietimo įstaigos gali pateikti paraiškas, rengti techninius projektus finansavimui gauti iš dar vieno šaltinio – Švietimo įstaigų modernizavimo programos, kurios vertė 45 mln. Lt. Ši programa finansuojama iš trijų šaltinių: iš Ūkio ministerijos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos, Aplinkos ministerijos Klimato kaitos specialiosios programos ir Švietimo ir mokslo ministerijai skirtų investicijų.

Iš Aplinkos ir Ūkio ministerijų ES lėšų bus modernizuoti, apšiltinti 27 švietimo įstaigų pastatai. Švietimo ir mokslo ministerija skirs lėšų mokyklų vidaus patalpoms suremontuoti.

Už savivaldybių švietimo įstaigų modernizavimo projektus, kurie finansuojami iš Valstybės investicijų programos, yra atsakinga Švietimo ir mokslo ministerija kartu su savivaldybėmis

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »