Lietuvos moksleiviai laimėjo prestižinį JAV diplomatijos konkursą

Publikuota: 2012 m. gruodžio 12 d. trečiadienis

 Lietuviai triumfavo devintojoje Tarptautinėje Čikagos Jungtinių Tautų modelio konferencijoje CIMUN (Chicago International Model United Nations conference).

Geriausios Delegacijos (pirmosios vietos) apdovanojimą JT Nusiginklavimo ir Tarptautinio Saugumo komitete laimėjo Justas Zaborovskis iš Vilniaus Gabijos gimnazijos ir Karolis Armonas iš Kauno jėzuitų gimnazijos.

Vyriausiasis komandos delegatas Justinas Mickus iš Kauno jėzuitų gimnazijos ir Žygimantas Kapočius iš Vilniaus licėjaus užsitarnavo Garbingo Pasirodymo (trečiosios vietos) apdovanojimą pagrindiniame Generalinės Asamblėjos komitete, kuriame šiemet varžėsi 266 dalyviai.

Rinktinė suformuota dar pavasarį, po pirmą kartą Lietuvoje tokiu pačiu principu organizuotų Jungtinių Tautų Modelio konferencijų LIMUN Kaunas ir LIMUN Vilnius, subūrusių daugiau nei 200 moksleivių. Komandos vadovo Justino teigimu, „naujokams sėkmingai varžytis prieš mokyklas, kurių klubai gyvuoja jau daugiau nei 15 metų – tai net svarbiau nei patys apdovanojimai“.

LIMUN projekto vadovas Dominykas Milašius džiaugėsi, kad Lietuvoje pagaliau buriasi intelektualaus jaunimo grupė, savo autoritetais laikanti ne garsius sportininkus ar pop–žvaigždes, o tarptautinio lygio politikos, ekonomikos ir tarptautinių santykių specialistus. „Dar kartą įrodėme, kad ir mažiausios šalys gali priblokšti savo intelektu ir gebėjimu spręsti problemas“, – teigė dabartinis SciencesPo–Paris pirmakursis. Jis šią konferenciją laimėjo 2009 metais, atstovaudamas Čikagos Saint Ignatius College prep mokyklą, kurioje tuo metu mokėsi kaip mainų programos moksleivis. Pernai taip pat sėkmingai pasirodė ir projekto bendraautorius Justinas Mickus, dalyvavęs toje pačioje mainų programoje. Sužavėti lietuvių talentu diplomatijai, konferencijos organizatoriai pakvietė suburti ir Lietuvos delegaciją.

Čikagos konferencija, kasmet pritraukianti daugiau nei tūkstantį tris šimtus dalyvių iš viso pasaulio, ypač garsėja savo simuliuojamų situacijų realumu ir painumu, kadangi vienu metu vyksta apie 20 JTO ir specialiųjų komitetų sesijų, kuriose simuliuojamos realaus laiko krizės ir galvosūkių scenarijai.

Delegacijai į konkursą išvykti padėjo privatūs rėmėjai, o pasiruošti – taip pat tarptautine politika besidomintys moksleiviai ir studentai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »