Langai ateityje gali tapti saulės elementais

Publikuota: 2011 m. balandžio 18 d. pirmadienis

Masačiūsetso technologijos instituto (Masachusets Institute of Technology, MIT) tyrėjai pasiūlė technologiją, kuri ateityje gali leisti langus paversti saulės energijos moduliais.

Šios technologijos pagrindas – organiniai saulės elementai, galintys absorbuoti tik infraraudonąją šviesą, o matomos šviesos spindulius – praleisti. Tokių elementų plėvele padengus paprasto lango stiklą, jis galėtų teikti elektros energiją įvairiems prietaisams, o tokio energijos šaltinio diegimo išlaidos būtų labai nedidelės, nes būtų galima pasinaudoti esamomis langų konstrukcijomis.

Šiuo metu didelę plonasluoksnių saulės elementų išlaidų dalį – net nuo pusės iki dviejų trečdalių kainos – sudaro būtent juos laikančiųjų konstrukcijų gamyba ir montavimas.

Ankstesni bandymai sukurti skaidrius saulės elementus nebuvo sėkmingi – arba jų efektyvumas buvo labai mažas, paprastai tesiekiantis vos 1 procentą, arba jie buvo nepakankamai skaidrūs ir sugerdavo per daug matomosios šviesos. Tačiau MIT mokslininkai teigia sugebėję rasti tokios sudėties organinių medžiagų, kurios turi tinkamų savybių. Tiesa, tai dar tik tyrimų pradžia – kol kas tokios dangos efektyvumas yra 1,7 procento, tačiau mokslininkai tikisi, kad gali pavykti pasiekti ir 12 procentų, o tai jau būtų palyginama su silicio elementais.

Kol kas vertinama, kad ši technologija komerciškai pritaikoma galėtų tapti maždaug per dešimtmetį, tačiau jau dabar pažymimi jos privalumai – organiniams elementams pagaminti nereikia tiek daug enegijos kaip silicio saulės elementams, jie neužimtų papildomos vietos, o padengus langų vidinę pusę, jie būtų apsaugoti nuo atmosferos poveikio. Be to, sugerdami šiluminius spindulius jie sumažintų ir kondicionavimo poreikį karštomis dienomis.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »