Kuriamas robotas, Saulės energijai perduoti

Publikuota: 2011 m. birželio 5 d. sekmadienis

Japonai ir toliau stebina savo išradimais ir robotais. Šį kartą mokslininkai kuria robotą, kuris Saulės energiją tiektų tiesiai į Žemę. Robotas, kuris, kaip manoma bus pastatytas Mėnulyje, mikrobangų arba lazerio pavidalu Saulės energiją perduos į ant Žemės esančias priėmimo stotis.

Japonijos statybų kompanijos „Shimizu“ mokslinių tyrimų skyrius ketina daugiau nei 7 kilometrų ilgio ir daugiau nei 3 kilometrų pločio Saulės baterijų lauką ištiesti palei Mėnulio pusiaują. Taip pat ketinama įrengti 13 kilometrų ilgio „čiuptuvėlius“, kurie bus skirti energijai perduoti.

Projekto įgyvendintojai teigia, kad tokiu būdu bus išvengta blogų orų tikimybės, nes tai dažnas atvejis, jei Saulės baterijos yra įrengtos Žemėje. Taip pat tikimasi, kad projektas padės aprūpinti Žemę jai reikalingu energijos kiekiu.

Ketinama į Mėnulį siųsti astronautus, kurie padedami orbitų išlygintų „Shimizu“ mokslininkų sukurtą paviršių. Japonijos kompanija taip pat teigė, kad projektui užbaigti jie Mėnulyje ras visko, ko reikia: esą iš dirvožemio galima pasigaminti deguonies, vandens, keramikos ir net betono. Taip pat planuojama konstruoti geležinkelio liniją, kad būtų galima nusiųsti medžiagas, reikalingas projekto palaikymo tikslams.

 

Šaltinis: azorobotics.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »