KTU rektorius: „Siekiame mokytis iš geriausiųjų“

Publikuota: 2013 m. birželio 15 d. šeštadienis

Šią savaitę KTU administracijos ir mokslo atstovų delegacija su oficialiu vizitu vieši JAV, kur lankysis Stanfordo universitete (Stanford University) ir Silicio slėnyje (Silicon Valley). Vizitas organizuotas kartu su Aalto universitetu (Suomija). Jo tikslas – bendradarbiavimo tinklų plėtra ir dalijimasis patirtimi su pasaulinio lygio mokslo, inovacijų ir entreprenerystės ekspertais.

„Siekiame mokytis iš geriausiųjų, o Stanfordo universitetas yra vienas iš pasaulio inovacijų švyturių“, – teigė KTU rektorius prof. habil. dr. Petras Baršauskas. Per vizitą bus aplankytas Stanfordo mokslinių tyrimų centras, Nanotechnologijų laboratorija, nepriklausoma tyrimų laboratorija „Ginzton Lab“.

KTU inovacijų ir entreprenerystės ugdymo srities atstovai susipažins su entreprenerystės ugdymo studijų programa „Stanford Technology Venture Program“ (STVP). Analogišką programą KTU savo studentams pasiūlys nuo 2014 m. rugsėjo.


Didžiausias pasaulyje „start–upas“

Silicio slėnis – tai unikali vieta, kurioje gyvuoja geriausiai pasaulyje išvystyta jaunojo verslo (angl. start–up) įmonių ekosistema. Aukštųjų technologijų inovacijomis ir plėtra grįstos jaunosios įmonės Silicio slėnyje pritraukia 1/3 JAV rizikos kapitalo investicijų.

Vienas iš svarbiausių KTU atstovų vizito momentų – susitikimas su pasaulinio garso entreprenerystės guru, Stanfordo, Berkeley, Columbia universitetų profesoriumi Steve‘u Blanku. Keleto knygų autorius ir keliolikos įmonių įkūrėjas 2013 m. „Forbes“ buvo įvardytas kaip vienas iš 30 įtakingiausių žmonių technologijų srityje.

Entreprenerystės vystymo gaires KTU atstovams nurodys STVP programos kūrėjai ir vadovai dr. Tina, Seeling bei Mike Lyons. Tarp Universiteto mokslininkus pasitinkančių atstovų bus ir Stanforde jau 12 metų dirbantis lietuvis – KTU vizituojantis profesorius fizikas Artūras Valionis.

Vizito tikslas – inovacijų ekosistemos kūrimas

KTU mokslo prorektorės prof. dr. Astos Pundzienės teigimu, šio KTU atstovų vizito misija – inovacijų ekosistemos kūrimas. Inovacijų ekosistemos dalyviai – tai universitetai, kurie pasiūlo žinias ir inovacijas, mokslo technologijų parkai, kurie priima verslus, įsisavinančius ir diegiančius tas inovacijas, taip pat plėtoja inovatyvius verslus.

Sistemoje dalyvauja investuotojai – nuo verslo angelų iki rizikos kapitalo verslo fondų, kurie finansuoja inovatyvių idėjų diegimą, ir inovacijas diegiančios brandžios įmonės. Lietuvoje vienas iš pagrindinių šios sistemos dalyvių yra valstybė.

Vienas iš sėkmingai veikiančių tokio tinklo pavyzdžių yra KTU bendradarbiavimas su komapanija „Akron Global Business Accelerator“. „Lietuvos inovatyvios įmonės jau gali kurtis Akrono verslo akseleratoriuose, naudotis jų sistema, kuri atneša investicijas, padeda įsilieti į JAV rinką“, – teigė A. Pundzienė.

Šios savaitės apsilankymas Stanfordo universitete padės numatyti bendrus projektus, suplanuoti, kaip galime integruoti Lietuvos ir Silicio slėnio inovacijų ekosistemas. Be to, vizito programoje numatytas ir apsilankymas Berklio universitete (University of California, Berkeley), kuriame bus aptartos bendradarbiavimo galimybės.

KTU studentai praktikuojasi NASA

Trečiadienį KTU atstovai lankysis NASA centre, kuriame bus aptarta tolesnė bendro KTU ir NASA projekto „Misija Lituanica 80“ eiga. Pagal šį projektą iš NASA platformos jau šių metų lapkričio mėnesį į kosmosą kils pilotinis KTU ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto jungtinės komandos kuriamas palydovas „LitSat–1“.

„Mūsų bendrame projekte su NASA kalbama ir apie bendrų mokymosi bei tyrimų centrų kūrimą, dalijimąsi kompetencija. Susitikime ketiname aptarti tiek palydovo pakilimo detales, tiek ir tolesnį bendradarbiavimą – keitimąsi studentais ir dėstytojais, studentų praktiką NASA“, – pasakojo A. Pundzienė.

Savi Stanforde ir Silicio slėnyje

Šis KTU atstovų vizitas Stanforde ir Silicio slėnyje – jau trečiasis. Iš viso apie 20 žymių Lietuvos mokslininkų per išvažiuojamuosius vizitus susipažino su JAV inovacijų sistema ir moksliniais tyrimais. KTU mokslininkai Stanforde – ne naujokai. Pavyzdžiui, KTU Telematikos laboratorijos vedėjas prof. dr. Arminas Ragauskas neinvazinės smegenų diagnostikos srityje dirba su Stanfordo nepriklausomų tyrimų laboratorija „Ginzton Lab“.

„Tiek JAV kariuomenė, tiek JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) investuoja milijonus dolerių panašiai technologijai plėtoti. Tačiau visos šios įmonės darė vieną klaidą, kurią mes ištaisėme. Mūsų išrastam neinvaziniam galvospūdžio matavimo prietaisui neturi įtakos nei paciento amžius, nei anatominės ar fiziologinės savybės. Jau 2015 m. NASA astronautai į kosmosą keliaus aprūpinti mūsų įranga, tik gerokai sumažinta“, – pasakoja prof. A. Ragauskas.

Per šį KTU atstovų vizitą į Stanfordą bus kalbama apie bendrus ultragarso mokslo, debesų kompiuterijos ir informacinės inžinerijos, chemijos ir aplinkos inžinerijos sričių projektus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »