KTU rektorius: „Siekiame mokytis iš geriausiųjų“

Publikuota: 2013 m. birželio 15 d. šeštadienis

Šią savaitę KTU administracijos ir mokslo atstovų delegacija su oficialiu vizitu vieši JAV, kur lankysis Stanfordo universitete (Stanford University) ir Silicio slėnyje (Silicon Valley). Vizitas organizuotas kartu su Aalto universitetu (Suomija). Jo tikslas – bendradarbiavimo tinklų plėtra ir dalijimasis patirtimi su pasaulinio lygio mokslo, inovacijų ir entreprenerystės ekspertais.

„Siekiame mokytis iš geriausiųjų, o Stanfordo universitetas yra vienas iš pasaulio inovacijų švyturių“, – teigė KTU rektorius prof. habil. dr. Petras Baršauskas. Per vizitą bus aplankytas Stanfordo mokslinių tyrimų centras, Nanotechnologijų laboratorija, nepriklausoma tyrimų laboratorija „Ginzton Lab“.

KTU inovacijų ir entreprenerystės ugdymo srities atstovai susipažins su entreprenerystės ugdymo studijų programa „Stanford Technology Venture Program“ (STVP). Analogišką programą KTU savo studentams pasiūlys nuo 2014 m. rugsėjo.


Didžiausias pasaulyje „start–upas“

Silicio slėnis – tai unikali vieta, kurioje gyvuoja geriausiai pasaulyje išvystyta jaunojo verslo (angl. start–up) įmonių ekosistema. Aukštųjų technologijų inovacijomis ir plėtra grįstos jaunosios įmonės Silicio slėnyje pritraukia 1/3 JAV rizikos kapitalo investicijų.

Vienas iš svarbiausių KTU atstovų vizito momentų – susitikimas su pasaulinio garso entreprenerystės guru, Stanfordo, Berkeley, Columbia universitetų profesoriumi Steve‘u Blanku. Keleto knygų autorius ir keliolikos įmonių įkūrėjas 2013 m. „Forbes“ buvo įvardytas kaip vienas iš 30 įtakingiausių žmonių technologijų srityje.

Entreprenerystės vystymo gaires KTU atstovams nurodys STVP programos kūrėjai ir vadovai dr. Tina, Seeling bei Mike Lyons. Tarp Universiteto mokslininkus pasitinkančių atstovų bus ir Stanforde jau 12 metų dirbantis lietuvis – KTU vizituojantis profesorius fizikas Artūras Valionis.

Vizito tikslas – inovacijų ekosistemos kūrimas

KTU mokslo prorektorės prof. dr. Astos Pundzienės teigimu, šio KTU atstovų vizito misija – inovacijų ekosistemos kūrimas. Inovacijų ekosistemos dalyviai – tai universitetai, kurie pasiūlo žinias ir inovacijas, mokslo technologijų parkai, kurie priima verslus, įsisavinančius ir diegiančius tas inovacijas, taip pat plėtoja inovatyvius verslus.

Sistemoje dalyvauja investuotojai – nuo verslo angelų iki rizikos kapitalo verslo fondų, kurie finansuoja inovatyvių idėjų diegimą, ir inovacijas diegiančios brandžios įmonės. Lietuvoje vienas iš pagrindinių šios sistemos dalyvių yra valstybė.

Vienas iš sėkmingai veikiančių tokio tinklo pavyzdžių yra KTU bendradarbiavimas su komapanija „Akron Global Business Accelerator“. „Lietuvos inovatyvios įmonės jau gali kurtis Akrono verslo akseleratoriuose, naudotis jų sistema, kuri atneša investicijas, padeda įsilieti į JAV rinką“, – teigė A. Pundzienė.

Šios savaitės apsilankymas Stanfordo universitete padės numatyti bendrus projektus, suplanuoti, kaip galime integruoti Lietuvos ir Silicio slėnio inovacijų ekosistemas. Be to, vizito programoje numatytas ir apsilankymas Berklio universitete (University of California, Berkeley), kuriame bus aptartos bendradarbiavimo galimybės.

KTU studentai praktikuojasi NASA

Trečiadienį KTU atstovai lankysis NASA centre, kuriame bus aptarta tolesnė bendro KTU ir NASA projekto „Misija Lituanica 80“ eiga. Pagal šį projektą iš NASA platformos jau šių metų lapkričio mėnesį į kosmosą kils pilotinis KTU ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto jungtinės komandos kuriamas palydovas „LitSat–1“.

„Mūsų bendrame projekte su NASA kalbama ir apie bendrų mokymosi bei tyrimų centrų kūrimą, dalijimąsi kompetencija. Susitikime ketiname aptarti tiek palydovo pakilimo detales, tiek ir tolesnį bendradarbiavimą – keitimąsi studentais ir dėstytojais, studentų praktiką NASA“, – pasakojo A. Pundzienė.

Savi Stanforde ir Silicio slėnyje

Šis KTU atstovų vizitas Stanforde ir Silicio slėnyje – jau trečiasis. Iš viso apie 20 žymių Lietuvos mokslininkų per išvažiuojamuosius vizitus susipažino su JAV inovacijų sistema ir moksliniais tyrimais. KTU mokslininkai Stanforde – ne naujokai. Pavyzdžiui, KTU Telematikos laboratorijos vedėjas prof. dr. Arminas Ragauskas neinvazinės smegenų diagnostikos srityje dirba su Stanfordo nepriklausomų tyrimų laboratorija „Ginzton Lab“.

„Tiek JAV kariuomenė, tiek JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) investuoja milijonus dolerių panašiai technologijai plėtoti. Tačiau visos šios įmonės darė vieną klaidą, kurią mes ištaisėme. Mūsų išrastam neinvaziniam galvospūdžio matavimo prietaisui neturi įtakos nei paciento amžius, nei anatominės ar fiziologinės savybės. Jau 2015 m. NASA astronautai į kosmosą keliaus aprūpinti mūsų įranga, tik gerokai sumažinta“, – pasakoja prof. A. Ragauskas.

Per šį KTU atstovų vizitą į Stanfordą bus kalbama apie bendrus ultragarso mokslo, debesų kompiuterijos ir informacinės inžinerijos, chemijos ir aplinkos inžinerijos sričių projektus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »