IBM atstovas su VU studentais dalysis mintimis apie technologijų ateitį

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 22 d. sekmadienis

Šaltinis: Universiteto naujienos

Rugsėjo 24 d., antradienį, 16 val. VU Matematikos ir informatikos fakultete (103 aud., Didlaukio g. 47, Vilnius) lankysis IBM atstovas dr. Bijanas Davari – vyks susitikimas su studentais. Jame bus kalbama apie IT naujoves, ateitį, kur link juda technologijų pasaulis.

Dr. B. Davari – IBM mokslo tarybos narys, viceprezidentas naujos kartos kompiuterinėms sistemoms ir technologijoms. 1984 m. jis įgijo elektros inžinerijos srities magistro ir daktaro kvalifikacinius laipsnius Rensselaer politechnikos institute (Troy, Niujorko valstija), po to pradėjo dirbti IBM tyrimų padalinyje, Tomo J. Watsono tyrimų centre (Yorktown Heights, Niujorkas), nagrinėdamas įvairias didelio efektyvumo CMOS technologijų sritis IBM didžiosioms universalioms ir UNIX sistemoms. 1996 m. dr. B. Davari buvo paskirtas IBM mokslo tarybos nariu, o nuo 2003 m. – viceprezidentu naujos kartos kompiuterinėms sistemoms ir technologijoms.

Dr. B. Davari darbo funkcija – vadovavimas siekiant apibrėžti ir įdiegti IBM naujos kartos sistemas, darbo krūvio optimizavimo sistemose taikant MMT (angl. Massively Multi Threaded – MMT) architektūrą ir specialios paskirties modulius. Ši veikla sujungia IBM aparatinės ir programinės įrangos (įskaitant silicio, pakavimo, vėsinimo, sistemų architektūrą, projektavimo įrankius, kompiliatorius, tarpinę programinę įrangą) technines disciplinas su kliento reikalavimais įvairių verslo sričių naujose taikomosiose programose.

2005 m. dr. B. Davari yra gavęs J. J. Eberso apdovanojimą, o 2010 m. – Andrew S. Grove apdovanojimą ir yra daugiau nei 70 publikacijų įvairiais puslaidininkinių įrangos ir technologijų aspektais autorius arba bendraautoris. Jis yra IEEE (Elektros ir elektronikos inžinierių instituto) narys.

Po seminaro vyks diskusija.

Šaltinis: naujienos.vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »