IBM atstovas su VU studentais dalysis mintimis apie technologijų ateitį

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 22 d. sekmadienis

Šaltinis: Universiteto naujienos

Rugsėjo 24 d., antradienį, 16 val. VU Matematikos ir informatikos fakultete (103 aud., Didlaukio g. 47, Vilnius) lankysis IBM atstovas dr. Bijanas Davari – vyks susitikimas su studentais. Jame bus kalbama apie IT naujoves, ateitį, kur link juda technologijų pasaulis.

Dr. B. Davari – IBM mokslo tarybos narys, viceprezidentas naujos kartos kompiuterinėms sistemoms ir technologijoms. 1984 m. jis įgijo elektros inžinerijos srities magistro ir daktaro kvalifikacinius laipsnius Rensselaer politechnikos institute (Troy, Niujorko valstija), po to pradėjo dirbti IBM tyrimų padalinyje, Tomo J. Watsono tyrimų centre (Yorktown Heights, Niujorkas), nagrinėdamas įvairias didelio efektyvumo CMOS technologijų sritis IBM didžiosioms universalioms ir UNIX sistemoms. 1996 m. dr. B. Davari buvo paskirtas IBM mokslo tarybos nariu, o nuo 2003 m. – viceprezidentu naujos kartos kompiuterinėms sistemoms ir technologijoms.

Dr. B. Davari darbo funkcija – vadovavimas siekiant apibrėžti ir įdiegti IBM naujos kartos sistemas, darbo krūvio optimizavimo sistemose taikant MMT (angl. Massively Multi Threaded – MMT) architektūrą ir specialios paskirties modulius. Ši veikla sujungia IBM aparatinės ir programinės įrangos (įskaitant silicio, pakavimo, vėsinimo, sistemų architektūrą, projektavimo įrankius, kompiliatorius, tarpinę programinę įrangą) technines disciplinas su kliento reikalavimais įvairių verslo sričių naujose taikomosiose programose.

2005 m. dr. B. Davari yra gavęs J. J. Eberso apdovanojimą, o 2010 m. – Andrew S. Grove apdovanojimą ir yra daugiau nei 70 publikacijų įvairiais puslaidininkinių įrangos ir technologijų aspektais autorius arba bendraautoris. Jis yra IEEE (Elektros ir elektronikos inžinierių instituto) narys.

Po seminaro vyks diskusija.

Šaltinis: naujienos.vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »