Į neformalią Konkurencingumo tarybą susirinkę ES mokslo ministrai pabrėžia inovacijų svarbą naujų darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimui

Publikuota: 2013 m. gegužės 2 d. ketvirtadienis

Šiandien ES šalių narių mokslo ministrai susirinko į Dubline vykstančią neformalią Konkurencingumo tarybą. Susitikime aptartas inovacijų vaidmuo sprendžiant šiuo metu Europai aktualiausius klausimus – naujų darbo vietų kūrimą ir ekonomikos augimą.

„Kryptingos investicijos į mokslinius tyrimus gali vaisingai pasitarnauti sprendžiant svarbias Europos Sąjungos problemas. Skatinant inovacijas didinamas konkurencingumas ir kuriamos naujos nešančios didelę pridėtinę vertę darbo vietos“, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Mokslo politikos strategai svarstė, kaip sukurti inovacijoms palankią aplinką, skatinančią mokslo laimėjimus paversti rinkoje paklausiais produktais. Susitikime aptarta, kaip padidinti investicijų į mokslinius tyrimus efektyvumą, kaip užtikrinti Europos konkurencingumą pasaulyje panaudojant didelio poveikio technologijas, tokias kaip nanotechnologijos, mikroelektronika, pramoninės biotechnologijos. Ministrai taip pat akcentavo mažų ir vidutinių įmonių inovatyvumo svarbą.

ES šalių mokslo ministrai pažymėjo, kad investicijos į mokslinius tyrimus turi nešti grąžą – kurti naujas darbo vietas, augančią ekonomiką, stabilią visuomeninę aplinką.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »