Elektroninį dienyną naudoja jau beveik 80 proc. mokyklų

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 23 d. ketvirtadienis

Šiais mokslo metais, paslaugų teikėjų duomenimis, beveik 1000 bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo mokyklų naudos elektroninį dienyną vietoje įprasto popierinio. Pastaraisiais metais sparčiai daugėjo mokyklų, kurios pradėjo taikyti šiuos dienynus. 2008 m. tokių mokyklų buvo tik 12, tai pernai – jau per pusę tūkstančio.

Elektroninio dienyno, kaip ir popierinio dienyno, pagrindinė funkcija – kaupti duomenis apie mokinių mokymosi pasiekimus: fiksuoti pažymius, lankomumą, pamokų turinį. Šiandien mokinių tėvai operatyviai gali stebėti, kaip jų vaikui sekasi mokykloje, gauti mokyklos administracijos, klasės vadovo informaciją ir pranešimus. Sumažėja darbo krūvis ir mokytojams – nebereikia tikrinti ar pildyti popierinių mokinio pasiekimų knygelių, greičiau galima paruošti klasės ataskaitas ir kt.

„Elektroninių dienynų teikiami pranašumai leidžia mokytojams glaudžiau bendrauti su tėvais, pateikti jiems daugiau informacijos apie vaikų ugdymą, – sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. – Sieksime dar plačiau išnaudoti tokio dienyno galimybes. Pavyzdžiui, jį naudoti mokymosi pasiekimų aplanko sudarymui, kuriame būtų tiriamųjų, projektinių, kūrybinių darbų, socialinės veiklos aprašai, elektroninio mokinio pažymėjimo išdavimui ir kitoms reikmėms“.

Elektroninis dienynas nėra privalomas. Pačios mokyklos, suderinę su steigėju, priima sprendimą dėl tokio dienyno naudojimo ir pasirenka paslaugos teikėją. Jei mokykla sudaro sutartį su tokiu teikėju, kurio paslauga mokama, tam galima naudoti mokinio krepšelyje numatytas lėšas. Mokiniui per metus skiriama 20 Lt informacinėms ir komunikacinėms technologijoms diegti ir naudoti, taip pat ir elektroniniams dienynams tvarkyti. Iš elektroninio dienyno tėvai nemokamai sužino pažymius, pamokos turinį, pamokų lankomumą. Pageidaujant galima teikti papildomas paslaugas, pvz., SMS žinutes, tačiau už jas elektroninio dienyno paslaugų teikėjai gali nustatyti atskirą mokestį.

Jei šeima neturi prieigos prie elektroninio dienyno, mokykla privalo tėvus informuoti apie mokinių mokymosi pasiekimus kitais būdais, pavyzdžiui, atspausdinti pasiekimų įvertinimų suvestines ir įteikti jas tėvams.

Elektroninių dienynų teikiami pranašumai skatina mokyklas aktyviau taikyti informacines komunikacines technologijas ir kitose mokyklos gyvenimo srityse. Nuo šių mokslo metų mokyklos savo mokiniams galės išduoti ir elektroninius mokinio pažymėjimus, kurie galės būti naudojami ne tik kaip mokinio identifikacijos kortelė, bet ją galima bus naudoti bibliotekoje, mokinių lankomumo, nemokamo maitinimo, neformalaus ugdymo ar kitai apskaitai. Taip pat kortelėje, jei ji būtų susieta su banku, galėtų būti įdėti pinigai mokinių maitinimui ir t. t.

Kaip ir elektroninis dienynas, elektroninis pažymėjimas jį pasirinkusiose mokyklose toliau mažins popierizmą bei suteiks tėvams dar daugiau galimybių gauti informacijos apie vaiko gyvenimą mokykloje ir už jos ribų

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »