Duris atvėrė atnaujinta didžiausia VGTU fakultetinė skaitykla

Publikuota: 2013 m. spalio 5 d. šeštadienis

Nuo šiol visos VGTU bibliotekos fakultetinės skaityklos lankytojų lauks atsinaujinusios. Paskutinioji atnaujinta skaitykla –  Architektūros fakultete. Jai skirtos ne tik senosios skaityklos patalpos, bet ir šalia esanti ekspozicijų salė. Tad naujosios skaityklos plotas padidėjo dvigubai.

Atnaujinta Architektūros fakulteto skaitykla yra didžiausia fakultetinė skaitykla universitete. Joje įrengtos 67 darbo vietos – iš jų 4 kompiuterizuotos su įdiegta „AutoCAD 2012“ programine įranga. Šioje skaitykloje galima rasti daugiau nei 11 tūkst. leidinių. Atnaujintoje skaitykloje kaupiama ir Kūrybinių industrijų fakulteto studentams skirta literatūra.

Atsinaujinusi skaitykla bus patogi studentams, nes, bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Vilmos Vaicekiūtienės teigimu, būsimieji architektai – kūrybingi žmonės, kurie skaito daug daugiau knygų, periodinių leidinių, varto meno albumus, dirba grupėse. Architektūros fakulteto skaitykloje per metus pasinaudojama apie 80–85 tūkst. leidinių.

VGTU veikia septynios fakultetų – Architektūros, Aviacijos, Elektronikos, Fundamentinių mokslų, Mechanikos ir Transporto inžinerijos, Statybos ir Verslo bei Termoizoliacijos mokslų instituto skaityklos. Jose saugoma daugiau nei 83 tūkst. knygų, daktaro disertacijų, CD ir periodinių leidinių. Lankytojams skaityklose skirtos 382 darbo vietos, iš jų 52 kompiuterizuotos.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »