Bendradarbiaujant mokykloms ir darbdaviams parengiami geresni specialistai

Publikuota: 2013 m. gegužės 21 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu ir konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktoriumi, Lietuvos profesinio mokymo tarybos pirmininku Sigitu Besagirsku. Susitikimo metu aptartos dvi pagrindinės temos: aukštojo mokslo ir verslo bendradarbiavimas rengiant specialistus ir efektyvus atnaujinamų profesinio mokymo bazių panaudojimas.

Susitikimo metu kalbėta apie verslo indėlį užtikrinant kokybiškas, darbo rinkos poreikius atitinkančias studijas. Vertinant šalies ūkio perspektyvas, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas tokių pramonės šakų, kaip energetika, maisto pramonė, specialistų rengimui.

Ministras pabrėžė, kad artimiausiais metais bus peržiūrimos aukštųjų ir profesinių mokyklų programos siekiant išvengti jų dubliavimo, taip pat stiprinamas profesinis orientavimas bendrojo ugdymo mokyklose.

„Dabar Lietuvoje kuriami 42 sektoriniai praktinio profesinio rengimo centrai, į juos investuojame daugiau nei 430 mln. Lt. Todėl labai svarbu kuo efektyviau juos panaudoti ruošiant kvalifikuotus, darbo rinkai reikalingus specialistus. Į praktinio mokymo procesą labiau turėtų įsitraukti ir darbdaviai“, – sakė D. Pavalkis.

Profesinio rengimo kokybę užtikrina ir darbdavių dalyvavimas vertinant profesinėse mokyklose įgyjamas kvalifikacijas. Dabar tobulinama kvalifikacijų suteikimo ir kompetencijų vertinimo tvarka ir svarstoma galimybė grįžti prie diplomų teikimo profesinių mokyklų absolventams.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai (1)

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »