Vilniečiai myli savo miestą ir vertina pokyčius

Publikuota: 2017 m. gegužės 23 d. antradienis

Beveik 90 proc. vilniečių sako, kad Vilnius yra puikus miestas gyventi ir tik su sostine sieja savo ateitį – parodė praėjusį mėnesį atlikta Vilniaus miesto gyventojų apklausa. Du trečdaliai vilniečių pritaria, kad miestas per pastaruosius dvejus metus tvarkomas geriau – ypač eismas, viešasis transportas, žaliosios miesto erdvės.

Šįmet atlikta Vilniaus miesto gyventojų apklausa parodė, kad vilniečiai teigiamai vertina pokyčius mieste per pastaruosius dvejus metus – net du trečdaliai (62 proc.) pritaria, kad miestas tvarkomas geriau. Pozityviausiai pokyčius mieste vertina čia besimokantis ir studijuojantis jaunimas. 

Apklausoje dalyvavę vilniečiai geriausiai įvertino šiuos per pastaruosius dvejus metus atliktus savivaldybės darbus: finansų suvaldymas ir ženklus Vilniaus skolos sumažėjimas, Vakarinio aplinkkelio atidarymas, tiesiami nauji dviračių takai, tvarkomos žaliosios zonos, atnaujinta Neries krantinė, tvarkomos gatvės. Gyventojai labiausiai pastebėjo ir Žaliojo tilto skulptūrų nuėmimą, geriau tvarkomą miesto aplinką ir geresnį švenčių organizavimą. Kaip aktualiausias miesto problemas vilniečiai išskyrė kelių būklę, spūstis mieste, darželių trūkumą.

Daugiau kaip pusė (52 proc.) apklausoje dalyvavusių vilniečių sako, kad pasitiki savivaldybe ir domisi sostinėje vykstančiais darbais. 55 proc. gyventojų pakanka informacijos apie savivaldybės vykdomą veiklą, tik 15 proc. nurodė, kad informacijos apie Vilniaus savivaldybės veiklą jiems trūksta.

Vilniaus gyventojų kiekybinis tyrimas atliktas šių metų kovo-balandžio mėnesiais, jame dalyvavo 1 044 gyventojai.

Pernai „Eurobarometro” atliktas tyrimas paskelbė, kad iš 28 Europos sąjungos sostinių Vilnius yra geriausias miestas ir jame gyvena patys laimingiausi žmonės. Po mūsų eilėje rikiavosi tokie miestai kaip Stokholmas, Viena, Kopenhaga.


Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (2)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »