Verslininkai rekomenduoja rinktis technologinius mokslus

Publikuota: 2013 m. gegužės 18 d. šeštadienis

Artėjant priėmimui į aukštąsias mokyklas Lietuvos verslininkų konfederacijos (LVK) atstovai abiturientams rekomenduoja gerai apgalvoti studijų krypties pasirinkimą. Anot specialistų, šiandien darbo rinkoje perspektyviausios specialybės iš technologinių mokslų srities.

Nors technologinių mokslų studijos gali pasirodyti gana sunkios, gerų specialistų paklausa rinkoje didžiulė, o atlyginimai – solidūs, teigia verslininkai. Jie teigia, kad iki šiol didžiulį populiarumą turinčių socialinių mokslų specialistų Lietuvoje yra per daug, tad jų karjeros perspektyvos gana miglotos.

Pastaraisiais metais Lietuvoje smarkiai išaugo informacinių technologijų (IT) specialistų paklausa. Taip nutiko dėl to, kad kelios svarbios tarptautinės kompanijos perkėlė savo padalinius į mūsų šalį. LVK sako, kad šiuo metu planuojama ir kitų IT įmonių plėtra Lietuvoje, tad gerų specialistų poreikis tik dar labiau išaugs.

LVK atstovai teigia, kad nors šiuo metu vidutinis programuotojo atlyginimas siekia 4500–8000 litų, šios srities specialistų vis tiek smarkiai trūksta, nes jaunimas renkasi patraukliau atrodančias ekonomikos, teisės ar vadybos studijas.

Dėl tos pačios priežasties su problemomis susiduria ir kitos technologinės įmonės. Rinkoje nerasdamos gerų inžinerijos ar energetikos specialistų, jos negali didinti gamybos ar paslaugų apimčių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (1)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »