Verslininkai rekomenduoja rinktis technologinius mokslus

Publikuota: 2013 m. gegužės 18 d. šeštadienis

Artėjant priėmimui į aukštąsias mokyklas Lietuvos verslininkų konfederacijos (LVK) atstovai abiturientams rekomenduoja gerai apgalvoti studijų krypties pasirinkimą. Anot specialistų, šiandien darbo rinkoje perspektyviausios specialybės iš technologinių mokslų srities.

Nors technologinių mokslų studijos gali pasirodyti gana sunkios, gerų specialistų paklausa rinkoje didžiulė, o atlyginimai – solidūs, teigia verslininkai. Jie teigia, kad iki šiol didžiulį populiarumą turinčių socialinių mokslų specialistų Lietuvoje yra per daug, tad jų karjeros perspektyvos gana miglotos.

Pastaraisiais metais Lietuvoje smarkiai išaugo informacinių technologijų (IT) specialistų paklausa. Taip nutiko dėl to, kad kelios svarbios tarptautinės kompanijos perkėlė savo padalinius į mūsų šalį. LVK sako, kad šiuo metu planuojama ir kitų IT įmonių plėtra Lietuvoje, tad gerų specialistų poreikis tik dar labiau išaugs.

LVK atstovai teigia, kad nors šiuo metu vidutinis programuotojo atlyginimas siekia 4500–8000 litų, šios srities specialistų vis tiek smarkiai trūksta, nes jaunimas renkasi patraukliau atrodančias ekonomikos, teisės ar vadybos studijas.

Dėl tos pačios priežasties su problemomis susiduria ir kitos technologinės įmonės. Rinkoje nerasdamos gerų inžinerijos ar energetikos specialistų, jos negali didinti gamybos ar paslaugų apimčių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »