Valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgoje – Lietuvos duomenys

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 1 d. ketvirtadienis

Tarptautinių atsiskaitymų bankas (toliau – TAB) kartu su 52 šalių centriniais bankais ir centrinėmis pinigų institucijomis parengė ir skelbia naujausią pasaulio valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgą, kuri yra sudaroma kas trejus metus. Joje nurodyta, kad Lietuvoje valiutų rinkos apyvarta 2016 m. balandžio mėn., kai buvo atliekamas tyrimas, sudarė 4,9 mlrd. JAV dol. (per darbo dieną sudaromų sandorių vidutinė apyvarta siekė 0,2 mlrd. JAV dol.). Lietuvos valiutų rinkoje daugiausia prekiaujama eurais ir JAV doleriais.

„TAB atliekamo tyrimo tikslas – gauti išsamią ir tarptautiniu mastu palyginamą statistinę informaciją apie valiutų ir ne biržos išvestinių finansinių priemonių rinkų mastą ir struktūrą. Palyginti su ankstesniais tyrimo rezultatais, Lietuvos rinka per trejus metus susitraukė daugiau nei perpus. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad šiais metais Lietuva tyrime dalyvavo kaip euro zonos narė“, – sako Romas Karaliūnas, Lietuvos banko Statistikos departamento Pinigų ir statistikos skyriaus viršininkas.

Pasak jo, ne biržos išvestinių finansinių priemonių (palūkanų normos) rinka Lietuvoje vis dar yra kukli. 2016 m. balandžio mėn. sandorių apyvarta joje sudarė 389,5 mln. JAV dol.

Lietuvos bankas nuo 2004 m. dalyvauja (šiemet – penktą kartą) rengiant pasaulio valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgas – tam atrenkami bankai ir užsienio bankų filialai, aktyviai veikiantys vietinėse ir tarptautinėse valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkose. Į 2016 m. atlikto tyrimo pasaulinę apžvalgą pateko daugiau nei 1 200 svarbiausių pasaulyje rinkos dalyvių duomenys apie balandžio mėn. sudarytus tradicinius valiutų rinkos sandorius (neatidėliotinuosius, išankstinius ir apsikeitimo) ir ne biržos išvestinius sandorius.

Atliekant šį tyrimą Lietuvoje, dalyvavo šeši bankai ir užsienio bankų filialai, kurių dalis šalies valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkose sudaro 97 proc.

Išankstiniai pasaulio valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgos duomenys skelbiami TAB interneto svetainėje, joje pateikiami ir Lietuvos duomenys. Juos rasite ir Lietuvos banko svetainėje paskelbtoje „2016 m. Lietuvos valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgoje“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (1)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »