V. Vasiliauskas: euro zonos bankai privalo didinti veiklos efektyvumą

Publikuota: 2016 m. spalio 12 d. trečiadienis

Europos bankų sektorius, sklandžiai mažindamas neveiksnių paskolų lygį, galėtų veiksmingiau prisidėti prie kreditavimo augimo ir euro zonos ekonomikos skatinimo. Su tuo susijusias Tarptautinio valiutos fondo (TVF) rekomendacijas euro zonai Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas aptars Vašingtone vyksiančiame susitikime su TVF euro zonos misijos vadovu Machmudu Pradanu (Mahmood Pradhan).

„Bankai galėtų ir privalėtų veiksmingiau prisidėti prie ekonomikos augimo. Tačiau neveiksnių paskolų našta ir nepakankamas efektyvumas trukdo euro zonos bankams atlikti šią misiją“, – sako V. Vasiliauskas. Jis pabrėžia, kad Šiaurės ir Baltijos šalių bankai galėtų būti puikus pavyzdys kitų euro zonos šalių bankams. Naujausia TVF analizė rodytų, kad, optimizavę savo padalinių veiklą ir pasiekę mūsų regiono bankų lygį, Europos bankai galėtų sutaupyti 36 mlrd. JAV dol.

Kai kuriose euro zonos šalyse neveiksnios paskolos vis dar sudaro gerokai daugiau nei 30 proc. paskolų portfelio. Lietuva galėtų būti puikus pavyzdys, kad neveiksnių paskolų problemą galima spręsti greitai ir efektyviai. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje neveiksnių paskolų lygis sudaro tik apie 5 proc. ir nuo didžiausios reikšmės (buvusios 2010 m.) sumažėjo daugiau nei tris kartus.

Pasak Lietuvos banko vadovo, Europos bankų sistemai susiduriant su iššūkiais, būtina prisiminti praeities klaidas ir neleisti pasikartoti scenarijams, kai bankai buvo gelbėjami valstybės biudžetų lėšomis. Bankų gaivinimo ir pertvarkymo direktyvos nuostatų, kuriose įtvirtintas privačiojo sektoriaus indėlis sprendžiant bankų problemas, turi būti laikomasi.

Lietuvos banko valdybos pirmininko ir TVF euro zonos misijos vadovo pokalbyje dėmesys bus skirtas ir ekonominei padėčiai, susiklosčiusiai euro zonoje Jungtinei  Karalystei priėmus sprendimą pasitraukti iš Europos Sąjungos.

Euro zonos bankų būklę ir šio sektoriaus iššūkius ateityje Lietuvos banko valdybos pirmininkas jau aptarė su SEB banko, kitų Lietuvoje veikiančių patronuojančiųjų bankų vadovais, šiuo metu esančiais Vašingtone.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas yra TVF valdančiosios valdybos narys. Kartu su kitų šalių centrinių bankų vadovais ir finansų ministrais, įvairių finansinių institucijų atstovais jis dalyvauja Vašingtone vykstančiuose TVF ir pasaulio banko metiniuose susirinkimuose ir dvišaliuose susitikimuose.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »