Ūkio ministerija kviečia pareikšti nuomonę dėl tarpvalstybinei elektroninei prekybai taikomos sutarčių teisės

Publikuota: 2015 m. birželio 30 d. antradienis

Europos Komisija (EK) paskelbė viešąsias konsultacijas, siekdama sužinoti vartotojų, verslo ir valdžios institucijų nuomonę, kaip būtų galima panaikinti dėl skirtingo nacionalinio tarpvalstybinių sutarčių reguliavimo kylančias kliūtis elektroninei prekybai skaitmeniniu turiniu ir prekėmis. Konsultacijos vykdomos iki šių metų rugsėjo 3 dienos.

EK paskelbtoje Bendrosios skaitmeninės rinkos strategijoje numatyta, kad vienas iš prioritetų yra tarpvalstybinės elektroninės prekybos sandoriams taikomos paprastos ir efektyvios sutarčių taisyklės. Nors kai kurie sutarčių teisės aspektai yra reglamentuojami Europos Sąjungos lygmeniu, pavyzdžiui, informacijos, kurią privaloma pateikti vartotojui iki sutarties sudarymo, reikalavimai, tačiau daugeliu kitų atvejų harmonizavimas yra minimalus arba apskritai neegzistuoja. Suderinti tarpvalstybinių sutarčių reikalavimai padidintų teisinį apibrėžtumą, sudarytų sąlygas tarpvalstybinės elektroninės prekybos plėtrai ir padidintų vartotojų pasirinkimą, taigi leistų verslui ir vartotojams geriau pasinaudoti bendros skaitmeninės rinkos teikiamomis galimybėmis.

Klausimyną sudaro dvi dalys. Pirmoje dalyje pateikiami klausimai apie skaitmeninio turinio prekes ir paslaugas, antroje – apie internetu parduodamas kitas prekes. Klausimai susiję su skaitmeninio turinio ir prekių kokybės reglamentavimu, garantijomis vartotojams ir nuostolių dėl nekokybiškų prekių atlyginimu, vartotojų galimybėmis daryti įtaką sutarties sąlygoms, neprivalomų komercinės garantijos taisyklių suvienodinimu, nesąžiningų sutarties sąlygų nustatymu ir kitais sutarčių teisės aspektais.

Taip pat klausimyno priede pateikiamais klausimais siekiama išsiaiškinti respondentų nuomonę dėl prekių ženklinimo. Nors ženklinimo nuostatos nebus įtrauktos į planuojamą teisės akto pasiūlymą, tačiau surinkta informacija bus naudojama vertinant kitų teisės aktų iniciatyvų poreikį.

Kviečiame privataus ir viešojo sektoriaus subjektus ir vartotojus dalyvauti šiose konsultacijose ir užpildyti klausimyną EK interneto svetainėje. Klausimynas skelbiamas anglų kalba, tačiau atsakymai į jame užduodamus klausimus gali būti pateikiami bet kuria iš oficialių ES kalbų.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (2)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »