Susitikime su Lietuvos verslo konfederacija – dėmesys investicijoms į inovacijas ir mokesčių sistemos stabilumui

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 16 d. penktadienis

Finansų ministrė Rasa Budbergytė su didžiausios paslaugų, prekybos, aukštųjų technologijų įmones vienijančios Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovais aptarė, ko reiktų, kad Lietuvoje atsirastų tokia aplinka, kuri leistų žmonėms dirbti ir užsidirbti, o pažangiam verslui – sėkmingai plėtoti savo veiklą.

„Esu įsitikinusi, kad šalies teisėkūra turi žengti koja kojon su verslo ir technologijų pažanga, o valstybės institucijos turi būti lanksčios, atviros reguliavimo naujovėms ir pasiūlymams, kartu nepamiršdamos atidžiai prižiūrėti, kad būtų užtikrintos ir vartotojų teisės“, – susitikime su verslininkais pabrėžė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Finansų ministrė paragino verslo konfederaciją būti aktyvia Finansų ministerijos partnere skatinant verslą imtis naujų, dažnai rizikingų, tačiau valstybinių požiūriu labai svarbių investicijų į inovacijas. Taip pat savo dėmesį telkti ne į tiesiogines subsidijas, o labiau naudotis finansinėmis priemonėmis, kurios užtikrintų galimybes nepertraukiamai gauti paskolas verslo pradžiai ir plėtrai.

Susitikime su verslininkais R. Budbergytė pabrėžė, kad subalansuoti valstybės finansai ir stabili aiškių mokesčių aplinka yra vieni iš finansų politikos prioritetų.

Pasak Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus, aiškumas dėl mokesčių verslui yra labai svarbus.

„Staigūs įstatymų pakeitimai gali atbaidyti investicijas, nes mažina teisinį tikrumą ir pasitikėjimą valstybe. Mokesčių sistemos supaprastinimas, perkėlimas į elektroninę erdvę, taip pat verslo ir Valstybinės mokesčių inspekcijos bendradarbiavimo gerinimas atneštų teigiamų pokyčių“, – pažymėjo V. Sutkus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (1)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »