Susitikime su Lietuvos verslo konfederacija – dėmesys investicijoms į inovacijas ir mokesčių sistemos stabilumui

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 16 d. penktadienis

Finansų ministrė Rasa Budbergytė su didžiausios paslaugų, prekybos, aukštųjų technologijų įmones vienijančios Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovais aptarė, ko reiktų, kad Lietuvoje atsirastų tokia aplinka, kuri leistų žmonėms dirbti ir užsidirbti, o pažangiam verslui – sėkmingai plėtoti savo veiklą.

„Esu įsitikinusi, kad šalies teisėkūra turi žengti koja kojon su verslo ir technologijų pažanga, o valstybės institucijos turi būti lanksčios, atviros reguliavimo naujovėms ir pasiūlymams, kartu nepamiršdamos atidžiai prižiūrėti, kad būtų užtikrintos ir vartotojų teisės“, – susitikime su verslininkais pabrėžė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Finansų ministrė paragino verslo konfederaciją būti aktyvia Finansų ministerijos partnere skatinant verslą imtis naujų, dažnai rizikingų, tačiau valstybinių požiūriu labai svarbių investicijų į inovacijas. Taip pat savo dėmesį telkti ne į tiesiogines subsidijas, o labiau naudotis finansinėmis priemonėmis, kurios užtikrintų galimybes nepertraukiamai gauti paskolas verslo pradžiai ir plėtrai.

Susitikime su verslininkais R. Budbergytė pabrėžė, kad subalansuoti valstybės finansai ir stabili aiškių mokesčių aplinka yra vieni iš finansų politikos prioritetų.

Pasak Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus, aiškumas dėl mokesčių verslui yra labai svarbus.

„Staigūs įstatymų pakeitimai gali atbaidyti investicijas, nes mažina teisinį tikrumą ir pasitikėjimą valstybe. Mokesčių sistemos supaprastinimas, perkėlimas į elektroninę erdvę, taip pat verslo ir Valstybinės mokesčių inspekcijos bendradarbiavimo gerinimas atneštų teigiamų pokyčių“, – pažymėjo V. Sutkus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »