Septyni iš dešimties jaunuolių taupo ateities tikslams

Publikuota: 2016 m. lapkričio 3 d. ketvirtadienis

SEB banko užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 68 proc. 18-25 metų jaunuolių kas mėnesį atideda lėšų nenumatytiems atvejams ar ateities pirkiniams. Beveik kas penktas (17 proc.) šios amžiaus grupės jaunuolis per mėnesį atsideda daugiau nei 100 eurų, kas dešimtas – nuo 51 iki 100 eurų, o kas trečias – nuo 11 iki 50 eurų.

 

„Santaupoms atidedamų lėšų dydis priklauso ne tik nuo jaunuolių gaunamų pajamų, bet ir nuo finansų planavimo gebėjimų. Tie, kas užsidirba patys, disponuoja didesnėmis pajamomis negu tie, kas gyvena iš tėvų paramos. Kita vertus, tie, ką finansiškai remia tėvai, gali būti mažiau suinteresuoti taupyti pinigus, nes galvoja, kad tėvai juos rems ir toliau,“ – sako Julita Varanauskienė, SEB banko šeimos finansų ekspertė.

 

Taupyti prasčiausiai sekasi patiems jauniausiems – 18–19 m. žmonėms. Neretai tai dar moksleiviai ar pirmų kursų studentai. Dauguma jų prioritetą teikia tik ką prasidėjusioms studijoms, o ne susipažinimui su darbo rinka. Remiantis tyrimo duomenimis, taupyti pavyksta tik kas antram dvidešimtmečiui (57 proc.), o pasiekus 25 metų amžių, pinigų susitaupo net du trečdaliai respondentų (76 proc.).

 

Netikėtai pritrūkus pinigų, jauni žmonės bando sumažinti kasdienes išlaidas ir pasistengti gyventi kukliau: pirkti paprastesnį maistą, neišlaidauti nereikalingiems drabužiams ir pan. Daugiau nei kas ketvirtas (28 proc.) 18–25 metų jaunuolis sako, kad pristigus pinigų, susirastų papildomą darbą, pavyzdžiui, vakarais galėtų papildomai uždarbiauti baruose ar restoranuose ir t. t.

 

Apklausa rodo, jog norėdami pasiskolinti pinigų, daugiau nei pusė (63 proc.) respondentų kreiptųsi į tėvus ar giminaičius. J. Varanauskienė pastebi, kad iš tėvų dažniausiai skolinasi jaunesni, vis dar su jais gyvenantys respondentai. Vyresni respondentai dažniau turi pastovų darbą, todėl iš tėvų skolinasi šiek tiek rečiau.

 

Dirbantiems žmonėms atsiranda galimybė finansinės pagalbos kreiptis į banką, ja pasinaudoja 3 proc. visų vyresnių nei dvidešimties metų amžiaus apklaustųjų. O kas penktas vyresnis nei 21 metų amžiaus jaunuolis pagalbos kreipiasi į antrąją pusę. Tad kintant apklaustųjų amžiui, atitinkamai kinta ir finansinių sunkumų sprendimo būdai.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (1)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »