SEB apklausa: mokiniai dažniausiai taupo laisvalaikiui ir mokslui

Publikuota: 2016 m. liepos 5 d. antradienis

Didžiausia mokinių dalis pinigus taupo laisvalaikiui (72 proc.), kiek mažiau – būsimiems mokslams (44 proc.) ir kelionėms (44 proc.). Visiškai netaupo tik 7 proc. apklaustų mokinių, rodo SEB banko apklausa, atlikta įgyvendinant banko finansinio raštingumo programą šalies mokyklose.

„Suprantama, kad vaikai pirmiausiai taupo laisvalaikiui, o kitas jų išlaidas paprastai padengia tėvai. Išlaidos laisvalaikiui paprastai planuojamos savaitei ar kelioms savaitėms į priekį. Visai kitaip ateitį mato vaikai, taupantys studijoms ir kelionėms. Tokie moksleiviai jau brandesni, jie geba žiūrėti toliau į ateitį“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Moksleiviai taip pat nurodė taupantys kompiuteriams, telefonams, vairavimo kursams ir automobiliui.

Apklausų anketose mokiniai žymėdavo kelis svarbiausius taupymo tikslus ir nurodydavo, su kuo dažniausiai jie tariasi piniginiais klausimais. Kaip ir reikėjo tikėtis, pagrindinis autoritetas yra tėvai – 94 proc. respondentų nurodė, kad piniginiais klausimais pirmiausiai kreipiasi į juos.

J. Varanauskienės teigimu, taupymas ugdo finansų planavimo įgūdžius ir finansinę drausmę. Norėdami paskatinti savo vaikus taupyti, tėvai turėtų numatyti adekvačius taupymo tikslus ir pagal taupymo laikotarpį, ir pagal sumas. Tarkime, kuo mažesnis vaikas, tuo trumpesnis turėtų būti planuojamas taupymo laikotarpis.

Taip pat tėvams nereikėtų pamiršti, kad vaikų galimybės taupyti tiesiogiai priklauso nuo to, kiek pinigų jie gauna iš savo tėvų, todėl jei vaikas gauna po keletą eurų per savaitę, raginti jį susitaupyti kelis šimtus eurų kainuojančiam telefonui taip pat nebūtų veiksminga. Tokiu atveju tėvai galbūt galėtų pažadėti padengti dalį pirkinio sumos, o kitą dalį iš savo santaupų papildytų vaikas.

Įgyvendindamas finansinio raštingumo programą mokyklose, SEB bankas apklausė daugiau kaip 400 14–16 metų mokinių visoje Lietuvoje. SEB banko apklausos anketas užpildė Vilniaus, Panevėžio, Biržų, Kretingos, Prienų ir Trakų mokyklų mokiniai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »