Pusė gyventojų šventėms iš anksto netaupo

Publikuota: 2013 m. lapkričio 29 d. penktadienis

Lietuvos gyventojai didžiosioms metų šventėms iš anksto netaupo ir išlaidų neplanuoja. Net 51 proc. lietuvių šventiniam laikotarpiui neatideda nė lito, 17 proc. taupyti pradeda nuo spalio ar lapkričio, 12 proc. – nuo gruodžio. Tokias tendencijas atskleidžia „Danske Bank“ ir komunikacijos planavimo agentūros „OMD“ atliktas tyrimas.

Nors finansiškai šventiniam laikotarpiui iš anksto pradeda ruoštis retas, vos penktadalis lietuvių galvoja išleisti mažiau nei praėjusiais metais, o šventėms dažniausiai nurodo skirsiantys vidutiniškai 350 litų sumą.

„Nepaisant to, kad šventės kartu su pakilia nuotaika yra susietos ir su didesnėmis išlaidomis, tuo laikotarpiu neturėtų būti pamiršti atsakingo finansų planavimo principai. Tyrimas patvirtino, kad dauguma žmonių suvokia – per šventes sumažinti išlaidų veikiausiai nepavyks. Tačiau yra ir tokių, kurie įvertina poreikius ir galimybes bei šventėms ruošiasi nuosekliai – kas dešimtas šventėms lėšų reguliariai atideda visus metus“, – sako Jūratė Nedzinskienė, „Danske Bank“ Asmeninės bankininkystės tarnybos direktorė.

Lygindami savo finansinius poreikius artėjančioms šventėms su praėjusiais metais, trečdalis (33 proc.) gyventojų galvoja šiemet išleisti tiek pat, dešimtadalis (13 proc.) numano išleisti daugiau.

Pasak J. Nedzinskienės, finansinio plano neturėjimas gali apkartinti pačias šventes – net 57 proc. žmonių nurodė kalėdinių dovanų pirkimo laikotarpiu bent iš dalies jaučiantys įtampą išlaidaudami. Taigi, šventinės išlaidos ne vienam tampa iššūkiu, nes po jų neišvengiamai seka finansinės „pagirios“.

„Gyventojai dažnai nežino, kiek tiksliai pinigų išleis šventėms, o planuojantys nurodo įvairių sumų intervalus – vieni skirs iki 230 litų, antri 239–469 litus, treti 470–929 litus. Vis dėlto Kalėdos ir kitos didžiosios metų šventės nėra netikėtas siurprizas – vartotojai joms ruoštis turėtų lygiai taip pat kaip ir prekybininkai“, – sako Darius Gricius, komunikacijos planavimo agentūros „OMD“ vadovas.

Lietuvos gyventojų Kalėdinių pirkimo įpročių tyrimą atliko komunikacijos planavimo agentūra „OMD“ ir „Danske Bank“. Lapkričio 14–22 dienomis buvo apklausti 979 respondentai, reprezentuojantys 15-50 metų amžiaus Lietuvos interneto vartotojų nuomonę.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (2)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »