„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Publikuota: 2017 m. birželio 19 d. pirmadienis


LVK vadovas Valdas Sutkus ir Aukščiausiosios audito institucijos vadovas Arūnas Dulkys

Lietuvos verslo konfederacijos įsteigtą „Partnerystės lyderio“ apdovanojimą šiemet atsiėmė Aukščiausiosios audito institucijos vadovas Arūnas Dulkys. Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, jam atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. „Partnerystės lyderis“ A. Dulkys papasakojo ką reiškia toks įvertinimas bei kaip toliau gerinti valstybės ir verslo santykius.

Kaip vertinate gautą „Partnerystės lyderio“ apdovanojimą?

Šis apdovanojimas – viso aukščiausiosios audito institucijos kolektyvo pastangų tapti profesionaliu partneriu įvertinimas. Jis skirtas už profesionalius sisteminius valstybiniu auditus ir išvadas bei indėlį savo rekomendacijomis ir pavyzdžiu skatinant visą viešąjį sektorių tobulėti. Viso to neįmanoma padaryti be kompetentingų ir tikinčių savo darbu specialistų. Dalinuosi šiuo apdovanojimu su visu kolektyvu ir didžiuojuosi, jog mūsų darbuotojų vizitinėje kortelėje įrašyti žodžiai „NAUDINGI VERTINAMI ATPAŽĮSTAMI“ įgauna vis didesnę prasmę.

Kodėl Jums svarbus bendradarbiavimas su LVK?

Lietuvos verslo konfederacija, tikriausiai nesuklysiu pasakęs, yra organizacija, kurios svarbiausi tikslai – telkti ir vienyti. Vienybę ir susitelkimą esminiams pokyčiams nuolatos pažymime ir savo darbuose. Atlikdami valstybinius auditus labai aiškiai matome, kad pavieniai, išskaidyti sprendimai yra nenaudingi, o tam tikrais atvejais net žalingi valstybei. Į mūsų bendradarbiavimą žiūrime kaip į partnerystę, stiprinančią pokyčių iniciavimą ir jų tvarų palaikymą. Mes siekiame bendrų tikslų – kurti aplinką, kurioje būtų gera gyventi. Vargiai to pasieksime veikdami atskirai, netikėdami ir nepasitikėdami vieni kitais.

Kodėl apskritai svarbus valstybinių institucijų ir verslo sektoriaus bendradarbiavimas?

Mūsų tikslas – tapti patrauklia investicijoms, konkurencinga ir klestinčia valstybe. Valdžios ir verslo dialogas būtinas kartu ieškant sprendimų, padedančių kurti inovatyvią ekonomiką, mažinti šešėlį ir administracinę naštą tiek verslui, tiek paprastam žmogui. Verslas – pagrindinis mokesčių mokėtojas, jo vaidmuo stiprinant viešąjį sektorių yra neginčijamas, todėl konstruktyvus verslo ir valdžios atstovų dialogas, siekiant sudaryti sąlygas verslui dirbti, užsidirbti ir mokėti mokesčius, yra būtinas.

Deja, į valdžios ir verslo bendradarbiavimą vis dar žiūrima įtariai. Geros reputacijos kūrimas – ilgas procesas, o vis dar pasitaikanti valstybės tarnautojų antireputacinė veikla diskredituoja verslo, valdžios ir viešojo sektoriaus institucijų partnerystės reikšmę. Turime ją atkurti ir parodyti tos partnerystės naudą kiekvienam.

Ką svarbiausia nuveikti ateityje stiprinant šią partnerystę?

Pasitikėti vieniems kitais ir kurti atvirą dialogą. Kelti problemas, diskutuoti fiskalinės drausmės, biurokratinių procedūrų mažinimo, mokesčių politikos, socialiniais, švietimo ir kitais, abiem pusėms aktualiais, klausimais. Verslo, kaip ir viešojo sektoriaus, atstovų keliamos problemos ir pastebėjimai – tai signalas, kad kažkas negerai šalyje ir galbūt reikia valstybinio audito pagalbos. Mums svarbi kiekviena žinia, kiekviena žinutė, nuolatos stebime viešojo sektoriaus rizikas. Partnerystės užmezgimas ir palaikymas – tai galimybė mums visiems susitelkti. Tikime, kad jos stiprėjimas paskatins teigiamus pokyčius šalyje. 

Šaltinis: LVK
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

Interneto portalas Penki.lt stabdo naujienų publikavimo veiklą

Interneto portalas Penki.lt praneša savo skaitytojams, kad nuo gruodžio 1 d. stabdo aktyvią naujienų publikavimo veiklą. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »