Lietuvos gyventojai geriausiai vertina Vokietijos, Norvegijos ir Švedijos investuotojus

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 3 d. antradienis

Lietuvos gyventojai palankiausiai vertina užsienio investuotojus iš Vokietijos, Norvegijos ir Švedijos. Rinkdamiesi darbovietę mūsų šalies gyventojai taip pat pirmenybę teiktų Vokietijos kapitalo įmonėms Lietuvoje, tačiau ir lietuviško kapitalo įmonės, kaip potencialios darbdavės, gyventojams yra patrauklios. Tai parodė rinkos ir žiniasklaidos tyrimų bendrovės TNS LT atliktas tyrimas, kuriuo siekta atskleisti, kurių šalių investuotojai į Lietuvą yra patraukliausi ir kokių šalių įsteigtose įmonėse gyventojai norėtų dirbti.

Tyrimas atskleidė, jog iš užsienio investuotojų mūsų šalyje geriausiai vertinamos investicijos iš Vokietijos. Šią šalį minėjo vienas iš keturių gyventojų. Šiek tiek nuo Vokietijos atsiliekančios, tačiau mūsų šalies gyventojams taip pat labai patrauklios investuotojos yra Norvegijos bei Švedijos kompanijos. Kiekvieną iš šių šalių įvardijo atitinkamai 17 ir 14 proc. tyrimo dalyvių. Ketvirtąją ir penktąją vietas pagal investicijų iš užsienio patrauklumą dalinasi investuotojai iš Didžiosios Britanijos – 12 proc. bei Rusijos – 9 proc. Taip pat šalies gyventojai palankiai vertina investuotojus iš Danijos bei Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Geriausiai Vokietijos investicijas mūsų šalyje vertina asmenys vyresni nei 50 metų. Skandinavijos šalių investicijos palankiausiai vertinamos Nepriklausomybės kartos atstovų, t. y. 20-29 metų amžiaus gyventojų. Tačiau ši amžiaus grupė skeptiškiau atsiliepia apie investicijas iš Rusijos“, – sakė TNS LT tyrimų specialistė Emilija Gruzdytė-Čaplikienė.

Skandinavijos šalių investuotojai palankiau vertinami Lietuvos didmiesčiuose. Vokietijos investuotojai patraukliausi mažesnių miestų ir miestelių gyventojams, o Didžiosios Britanijos investicijas Lietuvoje palankiausiai vertina kaimiškų vietovių gyventojai.

Užsienio kapitalo įmonėse Lietuvoje norėtų dirbti kas antras mūsų šalies gyventojas. Dažniausiai gyventojai darbui rinktųsi mūsų šalyje įsteigtas Vokietijos kapitalo bendroves – šią šalį įvardino 17 proc. tyrimo dalyvių.

Antroje vietoje pagal patrauklumą yra lietuviško kapitalo įmonės – norą dirbti jose išreiškė 13 proc. šalies gyventojų. Nedaug atsilieka susidomėjimas mūsų šalyje įsteigtomis Norvegijos įmonėmis – ten mielai įsidarbintų kas dešimtas Lietuvos gyventojas. 5 proc. šalies gyventojų pageidautų dirbti Švedijos, tiek pat Rusijos, 4 proc. – Didžiosios Britanijos įsteigtose įmonėse Lietuvoje.

„Vokietijos įsteigtose įmonėse Lietuvoje labiausiai norėtų dirbti brandaus 40-59 metų amžiaus gyventojai. Norvegijos ir Rusijos kapitalo įmonės patrauklesnės 30-49 metų amžiaus Lietuvos žmonėms, o Švedijos kapitalo kompanijose labiau norėtų dirbti jaunesnės kartos atstovai nuo 20 iki 29 metų amžiaus. Didžioji Britanija, nors yra patraukli kryptis emigracijai, gyventojų nevertinama kaip potenciali investuotoja Lietuvoje, todėl šios šalies įmones, kaip galimas darbovietes, gyventojai įvardino rečiau. Tuo metu darbą lietuviško kapitalo įmonėse dažniau rinktųsi mažesnių gyvenviečių ir kaimo vietovių gyventojai“, – sakė E. Gruzdytė-Čaplikienė.

Dažniausiai įvardinamos priežastys, kodėl gyventojai norėtų dirbti minėtų užsienio valstybių kompanijose Lietuvoje, yra finansinė nauda ir geri darbo santykiai. Galimybę gauti didesnį atlyginimą tokioje įmonėje nurodė 32 proc. gyventojų, norinčių Lietuvoje dirbti užsienio šalies įsteigtoje kompanijoje. Gerus darbo santykius įvardino 20 proc. gyventojų, kuriems patrauklus darbas užsienio kapitalo įsteigtoje įmonėje Lietuvoje.

Dar viena priežastis pasirinkti darbą ne mūsų šalies kapitalo įmonėje – užsienio kalbos mokėjimas. Dėl to gyventojams patrauklios Lietuvoje įsteigtos Rusijos ir Didžiosios Britanijos įmonės. Ketvirtadalis norinčių dirbti Lietuvoje įkurtoje Rusijos įmonėje, kaip vieną iš pagrindinių tokio pasirinkimo kriterijų nurodė rusų kalbos mokėjimą. Iš tų, kas norėtų dirbti D. Britanijos kompanijoje Lietuvoje, anglų kalbos mokėjimą, kaip pasirinkimo kriterijų, nurodė 15 proc. gyventojų.

Pagrindinis kriterijus renkantis Lietuvos kapitalo įmones yra patriotiniai jausmai savo šaliai. Šį argumentą įvardino 62 proc. atsakiusiųjų, kuriems patraukliausias darbas gimtosios šalies įmonėje. Vertinant bendrai, patriotiniai jausmai renkantis darbovietę, svarbūs 9 proc. Lietuvos gyventojų.

Minėta Lietuvos gyventojų reprezentatyvi apklausa buvo atlikta šių metų gegužės 27 d. – birželio 3 d. Apklausoje dalyvavo 500 šalies gyventojų nuo 15 iki 74 metų amžiaus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims (2)

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »